Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tanácsok kezdő nyúl tartónak?

Tanácsok kezdő nyúl tartónak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudtok mondani nekem valami tippeket a nyúl tartáshoz?
2023. szept. 5. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
UV ledes akksis usb-s szunyogcsapdából minnél többet + szúnyogháló és tiszta hely!
2023. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A fő tápláléka a széna (szárított fű), legalább a táplálékának 80%-át kell kitennie, a tápnak csak kiegészítésnek kell lennie. Legalább 120-as (kb. 120cm*60cm) ketrec kell egy nyúlnak és ha már itt tartunk érdemes kettőt tartani, mert társas lény, lehetőleg egy ivartalan bak és egy ivartalanított nőstény páros. Amikor csak lehetőség van rá, engedd ki őt/őket a ketrecből, minél többet fussanak, mivel mindent megrágnak, így ami potenciálisan veszélyes rájuk mindenképp számukra elérhetetlen helyre kell rakni, ha nagyon szükséges létezik bútorokra sarokvédő, ami segít megóvni. A nyúl viszonylag könnyen szobatisztaságra szoktatható, így a ritka baleseteket, esetleg betegségeket kivéve nem ürít a WC-jén kívül, amennyiben számára elérhető helyen van.

És fontos, amit sokan nem vesznek figyelembe. A nyúl prédaállatként tünetrejtő, vagyis csak a betegség végstádiumában mutat tüneteket, amikor gyakorlatilag már haldoklik. Ez azért van, mert a természetben a gyengébb egyedekre szívesebben vadásznak a ragadozók, és a nyúlnak a célja, hogy ne mutassa magát gyengébbnek. Gyakran mondják, hogy a nyúl gyenge állat, mert hirtelen elpusztul, de valójában, mire tüneteket mutat addigra gyakran már hetek óta, van hogy 1-2 hónapja is beteg, valójában nagyon strapabíró állatok. Ha bármi tünetet mutat, akkor lehetőleg még aznap, de a lehető leghamarabb vidd el a nyulad egzotikus szakállatorvoshoz. A legtöbb betegségnél ellenben a nyulak fogynak, így rendszeres, heti súlyméréssel a csökkenő tendencia könnyen észrevehető. Érdemes hetente egyszer egy konyhamérleggel megmérni az állat súlyát, ha csökkenő tendenciát mutat, akkor vidd el állatorvoshoz, mert minél hamarabb fedezik fel a betegséget, annál jobbak az esélyei a gyógyulásra.

2023. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyuszikra veszélyes betegségek, amiket a szúnyogok terjesztenek az a myxomatosis és az RHD, ami ellen van oltás, típustól függően fél-egy évente kell neki adni, kérdezd az állatorvostól. Többet ér, mint a szúnyogcsapda, vagy a szúnyogháló.
2023. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

A nyúl éjszakai állat, nagyon hangos szokott lenni. Az enyém pl egész éjjel kint van és kutyaágyban alszik,mert annyira zajos.

Ne csöves itatóból itasd. Naponta vagy legalább hetente takarítsd a helyét. Igen szobatisztaságra szoktathatóak, de erről nem tudok semmit mondani mert az én nyuszim egy betegség miatt nem szobatiszta. Törékeny állat. Nem szereti ha emelgetik, nem is hagyja magát. Kézhez kell szoktatni.

Kasmír kosorrú nyulam van, és hát fésülgetni kell. A nyulakat a kozmetikus nem vállalja mert vékony a bőre.

Friss füvet lehet neki adni szeretik is. Kertbe is kiviheted,vagy füves területre,de kell féreghajtó,meg egyéb rovarirtó is.


Én ezeket a zöldségeket és gyümölcsöket adom a nyúlnak:

Alma mag nélkül

Banán(kicsi mennyiségben)

Dinnye,Dinnye lé


Uborka

Répa

Saláta(Nagyon kicsi mennyiségben)

Valamint friss fű megmosva és megszorítások

Petrezselyem(szintén pici mennyiségben?



Az én nyulam simán kikapja a kezemből a pirítós mert nagyon szereti. Ezzel vigyázni kell mert puffaszt. Nagyon nagyon nagyon picit lehet neki adni.

A puffasztott rizst és az abonett kenyeret is imádná mert ropog. A kukorica szintén puffaszt. A hagyma és a hüvelyesek tiltólistás kaják. Káposztát se szabad adni neki.

Sajnos gyakoriak a húgyhólyagproblémák, és a szemproblémák náluk. Ez általában nem halálos csak kellemetlen az állat számára. Ilyenkor a vizelet sok káliumot? Kalciumot? Nem tudom pontosan de sok van benne. Ha megszárad akkor fel lehet kaparni, és por állagú. Valamint a szobatisztaság elveszik. Kicsit sárgás tej színű a vizelet,és nagyon büdös,ha pedig véres akkor az súlyos állapot és orvoshoz kell fordulni. Nekünk ilyenkor infúziókúrát adtak és valamennyire javult a helyzet.

A szemproblémát pedig a vak is észre veszi. Ha belekap a szemébe a karmával akkor az baj. Ez is gyakori. Meg kell tanulnod a karomvágást,de orvos vagy kozmi is megcsinálja.


Hasmenéskor CSAK hosszú szőrű állatnál sajnos rászáradhat az ürülék a fenekére és ilyenkor le kell áztatni. De ez csak végső megoldás mert utálják. Langyos vízben akár állatsamponnal is lehet áztatni. Ilyenkor a nyakánálés a hátánál határozottan, de nem folytogatva fogd le. A másik kezeddel pedig kezd mosni a fenekét. Ajánlom a gumikesztyűt.


Na jólvan asszem ennyi nyugodtan írj rám és kérdezz:)

2023. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

"Többet ér, mint a szúnyogcsapda, vagy a szúnyogháló."


Miért mennyibe kerül?

Kétszáz forint félévente?

Mert akkor valóan jobban megéri az oltás!


A nyúl nem csak kedvenc, hanem haszonállat is, van aki szereti rántva vagy pörköltnek, de nem évente 30 ezer HUF oltásért!

2023. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Jaj elírtam! 4es vagyok.

A friss füvet ha akarod mosd meg, de mindenképp töröld le róla a vizet mert fájni fog q hasa.

2023. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja. Nem bírja a meleget!
2023. szept. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Két füle van.
2023. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó felröhögtem xddd
2023. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!