Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nem tartjátok álszentnek hogy...

Nem tartjátok álszentnek hogy számonkérjük a ragadozó állatokat??

Figyelt kérdés
Pl vegyük a macskát,mindíg nyomják hogy mennyi madarat megöl.Szerintem természetes joga.Több vér tapad a kezünkhöz,nekem is,nem vagyok vega.Mit gondoltok erről?

2023. szept. 30. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt gondolom erről, hogy életemben most először látok ilyen véleményt.
2023. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Csak hogy a macska hasznos madarakat öl, te meg az erre tenyésztett állatokat eszed!

A vad madarakat szerinted ki pótolja?!

2023. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem pusztán a taplálkozásról van szó.Ölünk mi mindent.
2023. szept. 30. 22:40
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

#2

Vitatkozhatunk erről, de akkor is az ember kártékonyabb mindenre, mint egy darab macska, akinek sikerül 1 hét után madarat fognia, még az egér, patkány gyakoribb, mint a madár.

2023. szept. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy a macska domesztikált, nem a természet része. Rengeteg a házi macska és nem hatnak rájuk a természeti törvények (értsd úgy, hogy az ember eteti, gyógyítja, tehát nem tudnak érvényesülni azok az erők, ami megfelelő szinten tartaná a számukat).


Nem a ragadozókat kérjük számon, csak ez pont olyan, mintha beengednénk egy rakás marhát a pusztára, hogy egyék, amíg ki nem ég az egész és nem sivatagosodik el. (Pontosan ezért cserélik a legelőket, hiszen több állatot legeltetünk adott területen, mint "természetes").

2023. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

4. Nem az 1 db macskával van a gond, hanem a több százzal, ami kóborol és szabadon szaporodik...

Szerintem ezen felesleges vitázni!

2023. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Én csak mindig a kutyákat hallom szidva.


Pedig szar is lenne, ha kutyaméretű macska jönne feléd. Azt nem lehet tanítani. Nem fogja őrizni a háziállatokat. Nem lesz az ember legjobb barátja.

A macskáknak olyan pszichopata természetük van, mint az ezós gazdáiknak.

2023. szept. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Semmit se tudsz a macskákról és gazdáikról akkor.
2023. szept. 30. 23:30
 9/11 anonim válasza:
94%

Nem az a baj, hogy egy macska megeszik egy madarat, hanem az, hogy a macska nem a természet része. Etetik, gondozzák, sokkal sikeresebben vadászik, mint egy éhes vadállat, ráadásul baromi könynen túl is szaporodik, mert a kölykeit is jól tartják, nem viszi el őket a természetes szelekció. És így komoly környezetkárosítást visz véghez.

Nyilván nem azzal van a probléma, ha egy ragadozó a vadonban elejt egy védett zsákmányállatot, mert ezt úgy csinálja, hogy közben a természet normál körforgásába nem avatkozik bele. A házimacska pedig már lassan invazív faj lesz a felelőtlen tartás következtében.

Mondom ezt úgy, hogy van macskám, és imádom. És nem csak őt, hanem úgy en block nagy macskarajongó vagyok. De ha már az ember elintézte, hogy ne a természetes életmódja szerint éljen a cilu, akkor legalább arra figyeljen, hogy a környezetét ne csessze szét.

2023. szept. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

A macskának van jogosultsága, cápának is van jogosultsága, úszók lábát leharapni, amiért idegesítően ficánkolnak, alulról nézve. Ők csak a saját állati programjaikat követik.

Az embernek pedig van felelőssége, ha már beleavatkozott a természet rendjébe kártékonyan, akkor igyekezzen legjobb tudása szerint korrigálni is!

Ez persze nem egyszerű dolog, a vadgazdálkodás például, vagy épp a növényvilág szabályzása sem. Sok hibát is lehet véteni, korábbi hibákból tanulni kell és még akkor is lehet hibákat elkövetni, annyira összetett a rendszer. Egyik helyen belenyúlunk, máshol borul és így tovább. "Nyúl", ha érted.

Az emberiség egyik nagy baklövése:

[link]


---------------------

9:

en bloc (francia)

2023. okt. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!