Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akinek kint lakik a kutyája...

Akinek kint lakik a kutyája hogyan oldja meg, hogy napközbe ne fagyjon be a vize? (többi lent)

Figyelt kérdés

olyan hideg van, hogy 1óra alatt már befagy a vize a kutyának..

a nyúl a kamrában van és neki is befagy az itatója cumizós részénél a víz ami elzárja hogy ihasson..

Iskolába vagyok és csak fél 2kor érek haza addig otthon nem tud senki se vizet cserélni.


2010. dec. 15. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyenkor eleve langyos vizet adok nekik, nem hideget. De tény hogy mire hazaérsz a suliból addigra befagy. De szerintem 2 óra alatt nem fog szomjan halni, csak ilyenkor cseréld nekik sűrűbben a vizet. A nyuszihoz nem értek, sajnálom :/ de gyanítom hogy annak kisebb az itatója így az még hamarabb fagyhat be.
2010. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
én azt olvastam hogy ilyenkor is hideg vizet kell adni neki, és majd nyalogatja ajeget. a langyos vagy meleg víztől hasmenése lesz
2010. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez nálunk is probléma volt minden évben.

Én reggel indulás előtt adtam az állatoknak langyos/meleg vizet. Mire kiöntöd kb. le is hűl, szóval nem lesz bajuk tőle.

Aztán később amikor hazaértem akkor is rögtön kaptak majd délután még párszor és este lefekvés előtt is vittem ki.

Én csoda volt, ha már 2re hazaértem, általában fél4 körül...


Ennyi idő alatt nem lesz bajuk, az állatok is kibírnának több napot víz nélkül. Persze nem szabad őket kínozni, de nem lesz semmi bajuk, nyugi. Idővel megszokják, hogy mikor kapnak inni és beáll a szervezetük.

2010. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ultracivil válasza:
100%

Én a pince ajtóra szerkesztettem egy csinos kis csapóajtót. Azon járkálnak ki-be a boxereim. Ott van a víz is.

Általában 8-10 C fok van náluk ami kellően meleg nekik és a víznek is.


Nagyon hálásak érte.

2010. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MME ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya nem tud eleget inni, amikor befagy a vizük, és nem egész nap körtyolgathatnak, hanem napi 3-4 alkalommal. Nem jut eszükbe, hogy na akkor most fél litert lehúzok egyszerre, mert 4 óra múlva lesz csak alkalmam erre.

Én a szánhúzóktól vettem az ötletet az itatáshoz.

Vízbe belerakok egy közepes darab húst, és néhány zöldséget, hogy megízesítse (só, delikát, olaj semmi esetre). Sokáig főzöm, hogy a víz megtelljen az aromáikkal (szóval a hús jó puha lesz benne).

Ezt langyosan szoktam kivinni a kutyáknak, naponta 2 vagy 3 alkalommal, egy egész tállal mindkettőnek, húsdarabokat (és ha a kutyád szereti, akkor zöldségdarabokat is) kockázok bele, de úgy gazdálkodom ki, hogy 2 napig elég legyen a két kutyának. Neked egy kutyára ki fog tartani 3-4 napig. (Mert jó nagy fazékkal érdemes elkészíteni).

Így megkapják a vizük 1-1,5 literjét, és emellett kapják még a vizet normálisan, de nem cserélgetem olyan sűrűn, a legfontosabb mind közül, hogy mozgás után langyos víz legyen előttük.

Plusz az ételt is mindig jól felvizezve, a tápot alaposan beáztatva adom. Így meglesz bőven a napi folyadék mennyiség.

2010. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MME ***** válasza:
100%
Ja még azt elfelejtettem, hogy a levest is tovább higítom a táljukban itatás előtt, mert így még tovább kitart, és nem is lesz olyan zsíros, amit isznak. Továbbra is túl csábító ahhoz, hogy ne lefetyeljék be azonnal, és olcsóbban kijövök belőle. Legalábbis, ha tényleg jó alaposan megfőzöd a húst és a zöldségeket, nagyon aromás marad higítás után is :)
2010. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2010. dec. 20. 14:45
 8/8 anonim válasza:
65%
Mi 30 literes edénybe adtuk nekik vizet és be egy jófajta akvárium vízmelegítőt.Jól be kell állítani mert ha befagy,el is törhet és szúrós lesz a víz :-)..ha pedig túl melegíti,fújniuk kell :-)..nekünk működött.
2013. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!