Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Benti kutyások, macskások!...

Tetris kérdése:

Benti kutyások, macskások! Milyen módszer vált be nálatok a kanapé szőrtelenítésére?

Figyelt kérdés
Hosszú szőrű kutyánk, macskánk van. Mindkettő feljáratos a kanapéra. Állandó csatát vívok a szőrrel. Van valami jó kis ötletetek, hogy lehet gyorsan, hatékonyan összeszedni a szőröket?
2010. dec. 30. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen szőrösszeszedő hengerem van. Csak át kell gurigázni vele (mintha festenél) az ágyat, szőnyeget, ruhát és össze szedi a szőrt. Aztán vízzel leöblíted illetve leszeded a cuccot róla. A henger pedig ragacsos úgy szedi össze a szőrt.
2010. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

hát az ikeában lehet kapni "szösz eltávolító hengert"

az jó

de ha be nedvesíted a kezedet akkor talán egy kicsit letudod dörzsölni

2010. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A folyamatos csata a szőrökkel nekem is ismerős! :(

1 cicánk van. A kanapéra raktuk a kosarát - azóta nem lehet belőle kirobbantani, pedig előtte nem ment bele. Így a kanapé is védve lett.

Az ágyra ráhúztam egy oldalt gumírozott lepedőt - azt szőrözheti. Többi magaslatra nem engedem fel!

A ruhákat miután kimosom, vasalás előtt a mágikus hengert használom (asszem az a neve), nagyon jól leszedi a macskaszőrt.

Ja... és naponta söpröm a lakást.


Így is a macskaszőr nyer! :(( (mindenhol ott vannak)

2010. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na, most én is felraktam a kanapéra a kosarát. Hátha nálunk is baválik.

Hengerem nekem is van, de - gondoltam - hátha van valakinek szupertuti ötlete ezen kívül még.

2010. dec. 30. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:
A porszívóra lehet kapni külön fejet, olyan bevonattal, ami összegyűjti a szőrt. Úgy néz ki, mintha bordó bársony lenne. Egyben le lehet törölni róla az összegyűjtött hulladékot.
2010. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a dolog.

2 rövidszőrű cicánk van. Most nálunk is elég problémás a helyzet, de azért, mert nem nagyon van időnk heti 1-nél többször takarítani.

1: szoktasd rá őket a fésülésre. Ha heti 1-3 alkalommal jó alaposan átkeféled a bundájukat, egy idő után sokkal kevesebb szőrt hullatnak. Ajánlom a Furminatort!

2: Mi a kanapét, foteleket úgy védjük meg, hogy az egyik fotelre, és a kanapé felére plüssplédet terítünk. Sokkal jobban szeretnek azon aludni, így a fedetlen részekre nem fekszenek. De a kosár is jó ötlet.

3: Amit írtak többen is, ruhára, székre nagyon jó a varázshenger.

4: PORSZÍVÓ, minél többször! Ezzel tudod a legjobban megakadályozni, hogy összegyűljön és szálljon a szőr!

2010. dec. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi az a Furminátor?
2010. dec. 30. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont most vettem bő egy hónapja egy Furminatort és tény, hogy nem 2 forint, de szerintem megéri.

Főleg, ha azt nézed mennyi időt spórolsz meg takarítással.


Én ezt vettem: [link]


Videót pedig, ha kétkednél a YouTube-on találsz ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=28UW6p1lJoI

2010. dec. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem engedjük fl a kanapéra, csak le leterítjük valamivel... ku rva egysezrű :D
2010. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkitől! BUÉK!!!
2010. dec. 31. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!