Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mondanátok lovas, kutyás...

Mondanátok lovas, kutyás idézeteket?

Figyelt kérdés

Az én egyik kedvenc költőm William Blake, tehát tőle idézek:

"A megkínzott ló szenvedése embervérért kiált az égbe..."

"Ki harcra nyergel paripát - a pólus gátján nem jut át."


Ez egy kedvenc idézetem, de nem tudom, honnan származik (aki tudja, megmondaná?): "A ló: Öntetltség nélkül nemes jellem; irigység nélkül bátorság; hiúság nélkül szépség. Szolgálatra kész, mégsem szolga."


Ti milyen kutyás és lovas idézeteket ismertek? (Szólás, mondás is megteszi.)


2011. szept. 15. 10:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"People on horses look better than they are. People in cars look worse than they are." ("Az ember lovon jobban, autóban rosszabbul fest, mint amilyen valójában.") ~Marya Mannes


"The wind of heaven is that which blows between a horse's ears." ("A mennyország szellője az, ami a ló fülei közt süvít.") Arab közmondás


"A lovely horse is always an experience.... It is an emotional experience of the kind that is spoiled by words. " (Egy kedves ló mindig egy élmény. Egy olyan érzelmi élmény, amit a szavak csak elrontanának.") Beryl Markham


"A horse is the projection of peoples' dreams about themselves - strong, powerful, beautiful - and it has the capability of giving us escape from our mundane existence. " (A ló az ember álmainak beteljesülése - erős, nemes, gyönyörű - és módjában áll elmenekíteni minket a földi létezés élményétől.) ~Pam Brown


"All I pay my psychiatrist is the cost of feed and hay, and he'll listen to me any day." (A pszichológusom ára némi széna és víz naponta - ezért brámikor hajlandó meghallgatni a gondjaimat.)


"A vágta gyógyír minden gonoszság és rossz ellen." Benjamin Disraeli


"A man on a horse is spiritually as well as physically bigger than a man on foot." (Egy ember lovon ülve mind szellemileg, mind fizikailag nagyobb egy gyalogos embernél.) ~John Steinbeck


"A ló többet ér a vagyonnál." Spanyol közmondás

2011. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Pénzért bármilyen kutyát megvehetsz, de csak szeretettel bírhatod rá, hogy csóválja a farkát."


"Remélem, hogy tényleg olyan jó ember vagyok, mint amilyennek a kutyám tart."


"Ahhoz, hogy reálisan szemléljük saját személyünk fontosságát, mindenkinek érdemes tartani egy kutyát, aki felnéz rá, és egy macskát, aki tudomást sem vesz róla."


Senki nem értékeli olyan nagyra az elmés mondásaidat, mint a kutyád.


A kutyának gazdája van, a macskának társasága.


„Egy nemzet nagysága azon mérhető le, ahogyan az állatokkal bánnak.”

Mahatma Gandhi



Az első napon az Úr megteremtette a Kutyát.

A második napon az Úr teremtette az embert, hogy szolgálja a Kutyát.

A harmadik napon az Úr teremtette az összes többi állatot, hogy eleségül szolgáljanak a Kutyának.

A negyedik napon az Úr teremtette a munkát, hogy az ember dolgozhasson a Kutya jólétéért.

Az ötödik napon az Úr teremtette a teniszlabdát, hogy a Kutyának legyen mit visszahozni, ha akarja.

A hatodik napon az Úr teremtette az állatorvost a Kutya egészsége és az ember anyagi csődbejutása érdekében.

A hetedik napon az Úr pihent volna, de a Kutyát kellett sétáltatnia.



„Az állatok csodálatos barátok – nem tesznek fel kérdéseket, és nem bírálják az embert.”

George Eliot


"A kutyus széles mosoly és szüntelenül mozgó farok.

Ami a kettő között van, nem is igazán lényeges."

/Clara Ortega/


"Bárcsak megértenék az emberek, hogy az állatok ugyanolyan

kiszolgáltatottak, s ugyanúgy függenek tőlünk, mint a gyerekek; ezt a gyámságot ránk ruházták. "

James Herriot



"Amíg valaki meg nem szeret egy állatot, addig lelkének egy része még szunnyadozik!" Anatole France

A kutya 10 kérése:


1. Minden elválásunk, még ha rövid időre hagysz is magamra, fájdalmas nekem. Kérlek, vedd ezt fontolóra, mielőtt magadhoz veszel!


2. Ne szidj és ne büntess szigorúan! Neked van munkád, szórakozásod, barátaid és céljaid, de nekem csak te vagy.



3. Kérlek, adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem!


4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet, mégsem tennék ilyet soha!



5. Kérlek, néha beszélj hozzám! Ha szavaidat nem is mindig értem, a hangodat és a hangsúlyodat jól ismerem.


6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem. Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak, futkározhassak, ez jót tesz neked is!



7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat! Legjobban akkor ízlenek, amikor tőled kapom, és igyekszem megszolgálni érte.


8. Te vagy az én gazdám és nem mások. Ezért kérlek, ne kényszeríts arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak vagy nekik bohóckodjak, s ne alázz meg előttük!



9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak egyéni tulajdonságaim, szokásaim és érzelmeim! Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint neked a sajátjaid!


10. Kérlek, gondoskodj rólam ha beteg vagy öreg leszek, hiszen te is öreg leszel egyszer!


Minden kutya minőségi kutya - csak az emberek minősége különböző...


"Érzelmileg az állat mindig konzervatív. Ragaszkodik a meglévőhöz, a megszokotthoz. Akárcsak a gyerek, vagy az öregember. Ezért ne ajándékozd el állatodat, ne tedd ki az utcára, ne hanyagold el, ne üssed, mert az Ég mindezt nem tartja bocsánatos bűnnek, és egyetlen reményed maradhat, hogy nincsen pokol. Mert ha van, odakerülsz!"

/Popper Péter: Részemről mondjunk mancsot/


Márai Sándor: Füves könyv


"Az állatokról


Ne szégyelld te azt, ha szereted az állatokat. Ne röstelld, ha egy kutya közelebb van lelkedhez, mint a legtöbb ember, akit személyesen ismersz. Hazug próféták és otromba, komisz emberek azok, akik megrónak e vonzalom miatt, s ezt mondják: „Az emberektől lopja el az érzéseket, melyeket a kutyára pazarol! Önző, rideg fráter!” – ne törődj velük. Szeresd csak nyugodtan kutyádat, ezt a csillogó szemű, fáradhatatlan barátodat, aki nem kér barátságáért mást és többet, mint valamilyen szerény koncot és egy-egy simogatást. Ne hidd, hogy gyöngédség és önzés késztet az állatokat szeretni.

Testvéreink ők, s ugyanabban a műhelyben készültek, mint az ember, s értelmük is van, néha bonyolultabb és finomabb, mint a legtöbb embernek. Mások nevezzék gyöngeségnek az állatszeretetet, gúnyoljanak ezért – te sétálj csak kutyáddal. Jó társaságban maradsz; s Isten tudja ezt."


:))

2011. szept. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát.

Jobb ma egy ló mint holnap egy öszvér.

2011. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!