Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A "büdös margit" bogár honnan...

A "büdös margit" bogár honnan kapta a nevét?

Figyelt kérdés

Utálom, undorító egy rovar ronda de tényleg büdös? mert még nem szagoltam.....


És honnan kapta a nevét??


[link]


Erre gondolok ami nagyobbra is megnőhet és a lábai is lehetnek hosszabbak.


2011. szept. 27. 20:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Ez poloska:D

Honnan hallottad ezt az elnevezést?:D

Amúgy tényleg büdös.

2011. szept. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sok népnyelvi rovarnév van, tájegységenként igen változó. Ezeket kersztnevekkel társították, valószinűleg véletlenül alakultak ki. Pl.: a poloska Bencéről büdösbence, Mártonról büdösmárton, büdösmarci, Pálról pocokpál, Annáról büdöspanna, büdöspanni, Margitról büdösmargit, margitbogár.


(Egy másik példa: a katicabogár Bencéről bödebence, Péterről kispéterke, petibogár, petikebogár, péterkebogár, Ilonáról ilonabogár, Máriáról máriskó, máriabogár, de legtöbb tájnyelvi elnevezése Katalinról való: katabogár, katibogár, katika, katica, katicabogárka, katinkabogár, katalinbogár, katalinbogárka, katalinka, katalin, katalika, katalina, katakata, katalinabogár, bödekata, istenkaticája, fűskati, füskata.

2011. szept. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

első : mi (ahogy más is) mindíg így hívjuk :D


pl bejött a szobába egy büdösmargit !!-.-


:D


második : mire célzol ezekkel a nevekkel? nem értem ilyen bogarak nincsenek is legalábbis én sosem hallottam róluk a büdös margiton kívül :D

2011. szept. 27. 22:07
 4/18 anonim ***** válasza:
Fúj ez a poloska ami ősszel árasztja el a lakásokat.Büdös Margit?Haha:D még nem is hallottam.Mi büdös bogárnak hívjuk.
2011. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hát igen rengetegen Büdös Margit-nak hívják :D de tényleg :P


Amúgy én is utálom....undorító rovarok bár a szagukat (szerencsére) még nem éreztem, múltkor pont volt egy ilyen hosszúlábú az előszobában...fúúúj :S x]

2011. szept. 28. 14:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Nálam meg a szobában mászkálnak, bejönnek valahogy pedig mindenhol szúnyogháló van.
2011. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utálom T_T Még a külseje is visszataszító T_T
2011. okt. 11. 06:51
 8/18 anonim ***** válasza:
kérdező te nagyon szerencsés vagy, nekem volt már olyan, hogy poloskaszag volt a szobámban, de valami bitang módon és csak utána találtam meg :D ... fúj.. :D amúgy én sem hallottam még ezt az elnevezést, de mindig tanul az ember..:D
2011. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ezt az elnevezést még nem hallottam. Én még csak a "baszóbogárról" ( [link] hallottam, de az másik faj. =D
2011. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Mi ezt úgy ismerjük hogy KapórBogár xD
2011. okt. 12. 16:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!