Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A "büdös margit" bogár honnan...

A "büdös margit" bogár honnan kapta a nevét?

Figyelt kérdés

Utálom, undorító egy rovar ronda de tényleg büdös? mert még nem szagoltam.....


És honnan kapta a nevét??


[link]


Erre gondolok ami nagyobbra is megnőhet és a lábai is lehetnek hosszabbak.


2011. szept. 27. 20:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
*Kapor
2011. okt. 12. 16:27
 12/18 anonim ***** válasza:
Szeretik a málnát...
2011. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
én büdös blankának hívom :)és folyton kinevetnek de pl baranyában meg büdös bencének hívják és őkete nem nevetik ki
2012. márc. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi Zalában is büdös Margitnak hívjuk :D
2013. ápr. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 McEnroy válasza:
régi népies elnevezés..Iszapszentmotoroson történt még az 1700-as években, amikor Pista néni és Margit néni egyik éjszakai kalandjuk során Margit néni talált egy bogarat az ágyban.. ráült és meghalt a bogár.. és annyira büdös lett utána hogy a férje nem bírta elviselni a szagot.. kérdezte a Margitot hogy : Nem érzed ezt a bűzt? - Margit meg szégyellte hogy trutyis lett a hálóingje a bogártól, ezért azt felelte : De! Én vagyok olyan büdös! Na ez a történet a bogárról..
2013. aug. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Itt is van rengeteg belőle. Büdös igen. Ha piszkálod, védekezésképpen bűzös váladékot ereget magából.

Én világ életemben büdösbencének ismertem ezt a bogarat. Illetve még az egyetemen az egyik évfolyamtársam, aki Zalából származott, mondta hogy ők büdösmargitnak hívják. Mikor először hallottam jót nevettem rajta, de azóta én is hívom így is.

2013. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 gtgt ***** válasza:

Hát én Angyalföldön lakom, és pont most (igen, karácsonykor) küzdök velük!


Én például előbb figyeltem fel a szagra és csak utána jöttem rá, hogy ez bizony büdöspanna (hivatalosan bencepoloska) és a szagát pedig a macskám közreműködésével eregette.

A cica néhányszor sikerrel jár, ilyenkor a szóban forgó poloska darabjait szedem össze a lakás különböző pontjairól, de van úgy hogy sikerül neki a macska szájába spriccelni. Ilyenkor a cica (és a poloska is) elmenekül és egy pár perc nyáladzás és ugrálás után semmi baja (vélhetően a poloskának sem). A négylábú még a nyálat is eltakarítja maga után...


A szag azonban minden esetben ott marad, és rohadt nehéz kiszellőztetni, főleg akkor ha munkaidő elején lett eleresztve (így vagy 6-8 órát áll bent). Néha már akkor is érzem amikor tuti nincs szag... Gyanítom a légkondiban húzódtak meg, de - mivel szellőztetni kell - már bejönnek az erkély ajtón is, illetve az sincs kizárva, hogy valaki behozza ruhán/táskán.


Amúgy nagy, szabályos címer (pajzs) formájúak, ilyenkor télen sötétbarna színűek, nyáron pedig zöldek. Elég nagyok, kb. egy - másfél centi hosszúak.


Úgy néz ki 2008-ban nagy invázió volt (kimaradtam belőle). Akkoriban sok cikk készült róluk, íme egy: [link]

2013. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 DuplaKV válasza:

Bár kissé későn, de talán tudok magyarázattal szolgálni.

A büdös margit (igen, én is nagyon sokáig csak így ismertem =D) megnevezés valószínűleg a jellegzetes szagából, és a latin nevéből, a Coreus Marginatus-ból ered. Mellesleg a hivatalos neve a rovarnak közönséges karimáspoloska.

2015. nov. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!