Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A pókok naponta keserítik meg...

A pókok naponta keserítik meg az éjjeleimet, ezzel szinte állandó kialvatlanságot okozva nekem. Mit tehetnék ellenük?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 1.5 hónapban majdnem minden nap, sőt van mikor naponta több pókot ölök meg éjjelente. Iszonyatos pókfóbiával küzdök, ha megöltem 1 órás sírógörcs jön rám amit nem tudok kordában tartani. Mindig este jönnek elő, és a fal szélén mászkálnak. Már teljesen belém rögződött az, hogy folyton telefonnal világítva nézem a plafont hogy mikor látok újat. Teljes mértékben kiborítanak az éjjelek. Nem egy irtószert kipróbáltam már (pl. biokill) de semmi nem használt. A pókok nem túl nagyok - kis köröm méretűek- és fehéres/barnás "átlátszó" színűek. Karácsony előtt egy nagy fekete volt az ágyam felett de azóta 'hálistennek olyannal nem találkoztam. Minden nap takarítom a szobám, de akkor sosem találok semmit. Többször elhúzkodtunk már szó szerint minden szekrényt, lepakoltunk mindent, kiráztunk stb.. de nem volt sehol semmi. Pár napja átmentem a tesóm szobájába ami az enyémtől pár méterre van, ott nyugalomban voltam 2-3 napot de tegnap ismét találtam, ráadásul kettőt egyszerre. Annyira tanácstalan vagyok és kétségbeesett, nem tudom mit tegyek már. Kérlek segítsetek nekem!

Kizárólag komoly válaszokat várok, kíméljenek meg az idióta, poénkodós hozzászólók!



2014. jan. 8. 18:17
 1/9 anonim válasza:
89%
Szerintem a pókfóbiádat küzd le,mert hogy egyetlen egy pók se legyen a szobádba azt nem lehet megoldani.
2014. jan. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Bigyetek ki mindent a szobából, és aludj úgy mondjuk egy vastagabb szivacson, és nézd emg, úgy előjönnek-e, ha nem, akkor a cuccok között vannka
2014. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy alapos takarítás után fújd be morteinnel (ami 3 hónapig hatásos) a sarkokat, szegélyeket, ablak, ajtó környèkét. Nálam bevált, egy darab élő pókkal nem találkoztam azóta a szobámba.
2014. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ablakokra tegyetek szúnyoghálót. Van ragasztós is, nagyon gyorsan fel lehet tenni. Valószínűleg az ablakon jönnek be, szellőztetés alatt.
2014. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A pókfóbiámról már próbáltam leszokni de esélytelen. Nem fogok matracon aludni te sem gondoltad komolyan. Nagyon szépen köszönöm a mortein ötletet, mindenképpen veszek! Az ablakon van egy jó minőségű szúnyogháló.
2014. jan. 8. 19:13
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia! Ha a fóbia tényleg így megkeseríti az életed tényleg azzal kell valamit kezdened. Olyan nincs, hogy esélytelen, de persze szakértő pszichológus segítségét kell kérned. A pókok nagyon sokan vannak, nem lehet kikerülni őket.
2014. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom hol lakhatsz te.Lehet,valaki telerakja minden este a szobádat pókokkal.:)Nálunk évente egy pókot találunk a lakásban.Amúgy én nem fosok a pókoktól.Teljesen ártalmatlan és hasznos állatok.
2014. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt kellene megoldanod hogy ne kerüljenek be pókok a lakásodba. Én régen laktam falun, tanyasi birtokon és panelházban is, de mindig ritka volt hogy pókkal találkoztam volna.

Persze azt is hozzá teszem, hogy egyik ismerősömnek is van egy ugyanilyen panellakása mint nekem, neki tele van léggyel és pókkal, én a sajátomban jó ha két-három évente látok egy pókot, azt is a kabátomon vittem be véletlenül.

2014. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 altec lansing válasza:
Nálunk is ritkák a pókok lehet van egy fészek a falban és a kisebb repedésekből jönnek ki azt ajánlom kemotoxal fújd át a küszöb alatt a repedéseket vagy mosd ki a repedéseket nem viccelek telejesen komolyan mondom mert ha lepetéznek egyre többen lesznek.... láttam már durva nagy pókot de a sok kicsi durvább a fóbiáddal menj orvoshoz nem bántásból mondom ! :) és ha nagy a gond hívj rovarírtót remélem tudtam segíteni!
2014. ápr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!