Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyrn állatot tartsak?

Milyrn állatot tartsak?

Figyelt kérdés
van 6kutysnk akijet nagyon imádok, sokat foglalkozok velük. van 1nyuszim, és 2tengerimalacom, velük is nagyon sokat foglalkozok. van egy cicám is, akivel szintén nagyon sokat foglalkozok, de szeretnék egy olyan állatot, amit monjuk lehet fésülgetni, meg ilyenek. :)
2016. júl. 30. 10:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a kutyákat lehet fésülgetni, a tengerimalacokat is és a macskát is. Hát jó gazda biztos nem vagy ha még azt sem tudod hogy nyúlból minimum 2 kell. Épp elég állatod van, foglalkozz velük. Amúgy mit jelent neked a foglalkozás ha 6 kutya és a többi mellett ennyi időd van??
2016. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

a kutyákkal minimum 1-2óratfoglalkozunk, (6an vagyunk a családba mindenki a "saját" kutyájaval)

utána minden nap sétálunk velük egy jó nagyot, és egy csomót játszunk. a tengeri malacokat minden nap reggeltől estig legelnak, ha jó idó van, velük is szoktam sokat játszani. a nyuszit is minden bap kiengedem legelni, és akár fiú, akár lány nyuszit akartam mellé rakni, nem tűre el. a kutyákat nagyon szereti, és velem is sokat szokott hátszani. :)

2016. júl. 30. 10:49
 3/17 A kérdező kommentje:
és a cicával is szoktam sokat játszani, foglalkozni. és ő is szokott a kutyákkal, és a byuszival játszani. :)
2016. júl. 30. 10:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem tűri el, csak valószínűleg rosszul szoktattad őket össze vagy nem voltál elég türelmes. Nyilván a nyulak harcolnak eleinte, kergetőznek, tépik egymás szőrét, olykor harapnak stb. mert lerendezik a rangot, ez természetes, lehet 1 nap vagy 1 hónap is, sőt még több, de ezt nyilván tudod is, ha jó gazdi vagy. Az elsőnek igaza van, ne tartsd egyedül! Ivartalanított ellenkező neműek a legjobb párosítás vagy esetleg lehet 2 lányt együtt tartani, de két bakot soha! Egyébként a hosszúszőrű nyuszikat is lehet, sőt néha kell fésülgetni. Az összes többi állatot is lehet.
2016. júl. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ez rengeteg állat, én nem vennék mást mellé.

a nyuszit meg ivartalanítattni kéne és utána fokozatosan összeszoktatni egy másik ivartalan nyúllal. olyan nincs,hogy nem fogad el másik nyulat. mivel társas állatok, szükségük van fajtársra.

mást a 2. nyúlon kívül ne vegyél szerintem.

6 kutya minden napi lemozgatása nagyon sok idő és energia. ezen kívül nem tudom mennyire férne bele más.főleg,hogy ott a nyúl és a tengerimalac is még

2016. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ivartalanitott 2éves lány nyuszi, mentett, és már próbáltunk tőbbször is masik nyuszit, de nem lehet.
2016. júl. 30. 15:28
 7/17 anonim ***** válasza:

Ivartalan bakkal próbáltátok? Pontosan hogyan? Az esetek 99%-ában az összeszoktatás módjában rejlik a hiba, nem a nyuszi nem képes alkalmazkodni.

Miből szűrtétek le, hogy nem működik? Meddig próbálkoztatok?

2016. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Lenne még időd és energiád egy 11. állatra is? A meglévőkkel biztosan eleget foglalkoztok?

Egyébként a kutyákat, és a cicát is lehet fésülgetni. Ha a két tengerimalac és a nyuszi hosszabb szőrű, akkor őket is.

Apropó, a nyuszi...tényleg kell neki társ. Az ivartalanított nőstény mellé egy ivartalanított bakot kellene rakni. És TÜRELEMMEL összeszoktatni őket! Olvass utána a nyuszik összeszoktatásának, eddig valószínűleg valamit rosszul csinálhattatok. Ez a dolog nem megy egyik napról a másikra. A nőstény nyuszik pedig kifejezetten védik a területüket, ezért is nehezebb lehet.

Aztán szerintem a nyuszinak egy nyuszitárson kívül nem kéne bevállalni még több állatkát, így is sok munka lehet velük. Nekem 'csak' egy kutyám, egy cicám és két nyulam van, de velük is rengeteget kell foglalkozni.

2016. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

az meg oké,hogy pont hatan vagytok a családban és most mindenkinek jut 1-1 akivel foglalkozik sokat. de mi lesz a jövőben? egy kutya 15-20 évig is élhet. akkor is szerinted ugyanez lesz a felállás? 6-an lesztek még mindig? és mindenki ugyanolyan lelkesen fogja sétáltatni a kutyát, mint az elején?

a lótúrót. sok ember idővel beleun az állattartásba és nincs kedve minden nap foglalkozni vele. de egy állat nem olyan,hogy most nincs hozzá kedvem,addig felrakom a polcra,majd ha lesz időm leveszem..

én nem vállalnék több állatot. 6 kutya is rengeteg . +tengerimalacok és a nyúl.

a nyúlnak vegyetek egy társat. mást ne nagyon

2016. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
14éve kutyákkal élünk, és nem nem fogjuk őket megunni. a nyuszit próbáltuk ivartalanitott bakkal, ivartalanitott lannyal, ivaros bakkal, ivaros lánnyal, mibdkettőjük számára ismeretlen helyen engedtük össze őket. egyszerüen nem visel el masik nyulat. a cicával, és a kutyákkal imád lenni, de a nyulakat utálja. :(
2016. júl. 31. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!