Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat javasoltok...

Leopard1212 kérdése:

Milyen halat javasoltok gyöngygurámi és ékfoltos razbóra mellé?

Figyelt kérdés

Elég dúsan növényesített 140 literben tartok 12 ékfoltos razbórát, 2 gyöngygurámit és egy ancit. A gurámik szerintem mindketten hímek, bár kb fél évesek és nem tudom még biztosan megállapítani, de semmi különbséget nem látok közöttük. Egy párnak kaptam a kereskedésben.

Szeretnék még egy fajta halat, de nem tudom milyen illene közéjük.

Egy kisebb raj királylazacra gondoltam, de azt olvastam hogy hajlamos csipkelődni.



2021. jún. 4. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Guramiknak a hátúszóján látni a nemet. Ha hegyes hím, ha kerek nőstény.
2021. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én nem raknék más vízközt úszó halat hanem inkább talajlakókban gondolkodnék. Ha már gurámi meg razbóra akkor adja magát egy ázsiai faj, mondjuk valamilyen csíkféle. Elsősorban nem a “botiákra” gondolok hanem olyanokra mint csokicsík vagy párduccsík, legalább 6 egyed s úgy rendben is lenne. Persze ha valamivel “látványosabb” talajlakót szeretnél (merthogy ezek a fajta csíkok igen bujkálósak) akkor inkább corydoras-okban s hasonlókban gondolkodj.
2021. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az anci nem piszkálná a croydoras-okat? Vagy fordítva? Úgy olvastam ő is elég területvédő. 2 éves és nőstény.
2021. jún. 4. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A cory magyar neve páncélos harcsa. Olyan mint egy tank. Egy anci akkorát se tud rajta lökni, hogy megsértődjön! :)

Amúgy se úgy védi a területét, mint egy mbuna sügér. Ekkoa méretben klasszikus társítás, jól megvannak együtt.


Nem klasszikus társítás viszont a labirintosokkal, és a razbórákkal.

Én biztos, hogy valami csíkféléből tennék egy csapatot alulra. Párduccsíkot, vagy törpe díszcsíkot.

Vagy pl vörös törpe márnából egy rajt, azok még nem annyira elmebetegek mint a nagyobbak, és inkább az alsó harmadban élnek.

2021. jún. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én sem tennék a razbórák mellé még egy rajt viszont a gyöngyösöket háremben tartanám, akár 3 nőstény is lehetne 1 hímmel. Ekkora helyen dús növényzet mellett 2 hím is meglenne 4 nősténnyel ha nem ismeri fel őket az eladó növendék korukban és véletlenül hím is kerül a csapatba. Ide én is csíkokat tennék, az anci ugyan kilóg a "biotóp jellegből" de úgy vagyok vele, hogy ennyi még nálam belefér egy díszakváriumnál pláne ha nem igen van más választási lehetőség.
2021. jún. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!