Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat javasolnátok?

Milyen halakat javasolnátok?

Figyelt kérdés

Van jelenleg egy 120 literes akváriumom, amiben összesen 3 hal van jelenleg. Az akváriummal együtt voltak amikor vettem, bár többen mint most.

Jelenleg 2 rózsás díszmárna van benne, és 1 fekete tetra.

Én gondoltam rá hogy biztosan kell még a díszmárnából kb. 4 db, és még 1-2 tetra. Ez jó lehet?

Guppira is gondoltam, de az már sok lenne.

Válaszaitokat előre is köszönöm, további szép estét!



2021. aug. 26. 19:47
 1/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ezek rajhalak, tehát nem 2-3 kellene belőlük hanem minimum 6-8, de inkább 10-12. Viszont nem ekkora helyre. Esetleg külön-külön elég 120 liter egy rajnak de elég határeset kategória. Én inkább elajándékoznám őket s valami kisebben gondolkodnék aminek megfelel többek közt a vízértékek, az akvárium kialakítása stb. Na meg kérdés ,hogy mit tud a technika, elbírna-e egy teljesen betelepített akváriummal vagy kevesebb hallal kell számolni.

Ezek még hasznodra lehetnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is a kisebb halakra voksolok.

Nekem 126 literes növényes akváriumban vörös karcsú díszmárnák vannak. Sűrű növényzettel, fekete háttérrel jól mutatnak, különösen a hímek, élén színűkkel.

2021. aug. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm az eddigi válaszaitokat, teljesen egyet értek velük, csak sajnos nem tudom elajándékozni az eddigi halakat, ez a problémám, különben szívem szerint csak guppikat, vagy platti, xifót tartanék.

Így viszont csak annyit tudok tenni hogy ezekből a fajokból veszek még párat.

Van 2 teknősöm is, de nekik nem szívesen adnám oda őket megevés céljából.

2021. aug. 27. 11:39
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Próbáltál már ilyen-olyan facebook csoportokban meghirdetni ingyen elvihetőként? Mégis csak az elajándékozás lehet a legjobb opció (na meg végül is egy nagyobb akvárium is opció).

Esetleg egy másik lehetőség ,hogy ha a jelenlegi halak már idősebbek akkor nem őket pótolod ki hanem olyan fajt veszel ami kisebb s igényeiben egyezik a többiekkel. Így a jelenlegi idősebb halak idővel kiöregednek s elpusztulnak de legalább utánuk olyan faj marad aminek már megfelelőbb az akváriumod. Azért sem támogatom a jelenlegiek kipótolását mert ha csak határesetnek kb. 6 példányt tartasz mindkettőből akkor ha a mostaniak kimúlnak akkor marad utánuk egy fiatal de csonka raj. S akkor megint ugyan itt vagyunk de nem 1-2 hanem legalább 4-5 hallal akik ráadásul még bőven élnének még.

2021. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hálás vagyok a 3. válaszért is. Az lenne a kérdésem, hogy a kishal vásárlással kapcsolatban melléjük tehetek guppikat vagy plattit? És ha igen mennyi lehetséges.

Én 5-6 db-ra gondoltam.

Előre is köszönöm! Szerintem azok jól éreznék magukat.

2021. aug. 27. 15:25
 6/7 A kérdező kommentje:
És igen, mondhatjuk őket időseknek, mert 3 éve vannak nálam, de már felnőttként kerültek hozzám is.
2021. aug. 27. 15:26
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ha azt nézzük ,hogy ha jól rémlik mindkettő átlag kb 5 évig élnek akkor már tényleg benne lehetnek a korban.

Guppi-platti is jó választás meg a kigondolt egyedszámmal sincs gond. Igaz általában az elevenszülők a keményebb vizet szeretik de nem kell miattuk pluszba keményíteni ha nem nagyon lágy vizet használsz. A 15 nk körüli csapvíz bőven jó szokott lenni. Bár én nem csak vízközt úszó halakat tartanék, hanem mehetne valami mondjuk a talajra is, pl: corydoras harcsákból (páncélosharcsák) van pár gyakori faj aminek nem feltétlenül kell lágy víz. Ilyen a foltos-, kék pajzsos-, narancsúszojú- és a panda-péncélosharcsa is. Ha veszel akkor elég csak egy faj s abból legalább 6-8 példány.

Guppit s plattit lehet akár együtt is tartani, persze ott van a veszély ,hogy a plattik megcsipkedik a guppik nagy, fátyolos úszóit de általában nem jellemző. Csak hímeket tarts ha nem akarsz havonta egy raklapnyi utódot.

2021. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!