Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem ma 2db vitorlás halat...

Vettem ma 2db vitorlás halat a naphalam mellè de olyan mintha valami bajuk lenne fekszenek az akvárium diszen meg bujkálnak mitől van ez?

Figyelt kérdés

Ami mèg fontos hogy naphallal vannak eggyütt az akváriumban egyik vitolás fekete a másik szürke ami a furcsa az egèszben csak a szürkèt kergeti nèha az picit esetlennek is tünik a másikkal ugy nèz ki elvan

Tippeket elfogadok!!!



2021. dec. 3. 18:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Most vettem èszre 2x leirtam mivel tettem őket egybe akinek ez szemet szurt sajnálom
2021. dec. 3. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor van egy, a naphal igényeire szabott, minimum 200, inkább 300 literes akváriumod, 18-23 fok közötti hőmérséklettel, amibe legalább pár napos, eseménytelen karantén után átraktad a két vitorlást.

Az a nagy igazság, hogy egyrészt fáznak a vitorlások, (nekik 25-27 fok körüli víz kellene), másrészt pedig összeraktál két territoriális halfajtát. Szerintem a vitorlások holnap reggelre már vízszintesen fognak pihengetni.

2021. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát, az előző kérdésednél (nem ennek az előző kiírásáról beszélek hanem az ez előtti kérdésedről, majd linkelem) írtad ,hogy nem tűröd a bunkóságot. Én nem szeretnék bunkó lenni de ha nem fogadod meg a tanácsokat akkor minek írsz ki kérdést? Már ott jeleztük ,hogy nem igazán tartható együtt trópusi halakkal, ennek tetejében a vitorlás is territoriális sügérféle…

A kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


UI: látom azóta törölték a másik kérdést (mivel ezt 2 kérdésben írtad ki, ugye), mindegy, ezt az alá írtam.

2021. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mibe hogy begluttyantottad őket a hideg vízbe és sokkot kaptak.
2021. dec. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Semmit nem írtál az akváriumról, méret, növényzet, szűrés, fűtés, talaj,stb és a vízértékekről sem. Volt e beszoktatási idő és hány fokos a víz amibe kerültek? Még ideális körülmények mellett is kell néha 1-2 nap amíg megszokja egy hal a helyét. Ha viszont a vízzel az akvárium méretével és a társhalakkal is baj van akkor ez hatványozottan sokkoló lehet. Teve által belinkelt kérdésedre inkább nem reagálnék, minden esetre eléggé lehangoló a felkészültségi szinted a témában.
2021. dec. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csodálkozom hogy a kifogott naphal életben van még.

Szegény vitorlások...

2021. dec. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogja őket nyírni. Mindenki leírta, hogy ez egy nagyranövő territoriális hidegvízi hal. A vitorlások jóval törékenyebbek, aránylag békések és 25-26 fok alatt fáznak. Mi a tökömet vártál, most őszintén?
2021. dec. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mint az előzményekből kiderült azt várta, hogy majd szépen összeívnak.:D
2021. dec. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!