Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire tud megfelelni a...

Mennyire tud megfelelni a műnövényekkel sűrűn telepített akvárium a "növényekkel sűrűn beültetett akvárium" kitételnek?

Figyelt kérdés
Tehát olyan halat szeretnék ami igényli a növényekkel sűrűn beültetett akváriumot, de nem akarok növényekkel foglalkozni, arra gondoltam nagyon sűrűn telepíteném münövényekkel így elméletileg nem lenne különbség a halak számára

2022. okt. 14. 16:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve erős szűrést alkalmaznék
2022. okt. 14. 16:43
 2/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Hát végül is a halaknak szinte mindegy egészen addig amíg nem kezd el festék vagy ki tudja mi kioldódni belőlük. Lehet kicsi az esély rá de több éves távlatban nem tudhatod. Illetve az is ott van mint potenciális veszélyforrás ,hogy ha olyan a műnövény akkor beleakadhatnak. Sokkal jobban jársz (több szempontból is) ha vagy igazi növényeket tartasz vagy olyan halakat amik nem igényelnek növényzetet.
2022. okt. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az a fajta kell ami igényeli
2022. okt. 14. 17:26
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
A növények tisztító funkciója nélkül, sűrű részleges vízcserével, algaírtással, sanda fénnyel működhet. Virtuális akvárium képernyő kímélő jobb lenne, akkor az etetéssel sem kell foglalkozni. Neked színesen csillogó szobadísz kell nem érdekel a természet.
2022. okt. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azok a bizonyos műnövények minél inkább természetesen nézzenek ki, ne ilyen színes csiricsáré módon. Fontos, hogy a műnövények "levelei" ne legyenek élesek, különben megsérülhetnek a halak. Nyilván, legyen tiszta a víz.
2022. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma már nagyon élethű münövények vannak.

A növényes+halas/csak növényes akvárium sokkal nehezebb mint a csak halas ahogy olvastam, nem szeretnék kinlódni növényekkel.

2022. okt. 14. 17:45
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#6


Ezt több dolog befolyásolja. Növények nélkül is meg tud szivatni egy akvárium. S van egy halom növény ami könnyen tartható, például cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha stb. csak a teljesség igénye nélkül. Ezek közül sokan megélnek közepes fényerő alatt minimális tápozással. S ugye a halak igényei az elsők szóval úgy a tisztességes ha olyan fajt tartasz aminek ki tudod elégíteni az igényeit. Én is szívesen tartanék egy rakat halat, lenne lehetőség a “bakancslistámról” válogatni, de nem szerzem be amíg nem tudom a számára legjobb környezetet kialakítani. Elvégre azért tartanám ,hogy gyönyörködhessek benne s nem azért ,hogy kísérletezzek mi az amit még túlél.


Egyébként mielőtt bármit megveszel ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Természetesen, nem sietek, tudom hogy nagyon fontos mindent megérteni mielőtt megvenném a halat, nem szeretném ha egy is elpusztulna mert nem készültem fel.

Ráadásul 2 éven belül költöznöm is kell, addig várnék vele mert költöztetni nem nagyon szeretnék egy akvát. Addig is olvasok tanulok a hobbival kapcsolatban amig van időm.

2022. okt. 14. 18:53
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Legalább a hozzáállásod helyén van :) 2 év alatt simán kikupálódsz az elmélettel annyira ,hogy ne legyenek nagy bajok majd a gyakorlattal. Szerintem is várd ki azt a 2 évet, sokat tud segíteni ha már minden megvan fejben s nem kell a költöztetéssel bajlódni.
2022. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!