Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csúsztatott zsalus lakás 4....

Csúsztatott zsalus lakás 4. (legfelső) emeletén lakom. Elbír egy 300 literes akváriumot?

Figyelt kérdés
2022. okt. 30. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem kéne ezzel kísérletezni.
2022. okt. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
1 liter víz jó közelítéssel 1 kg. A kérdés tehát az, hogy elbír-e egy súlyosan túlsúlyos embert a panel? Nos, én még nem hallottam olyanról, hogy bárki alatt beszakadt volna a padló, pedig láttam már olyan dokumentumfilmet, amiben daruzniuk kellett az illetőt, mert a saját súlyát sem volt képes már megemelni az izma.
2022. okt. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Elbírja. Üveggel,, mindennel együtt max kb. 400kg. Ne pntszerüen terheld át a padlóra
2022. okt. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

"Ne pntszerüen terheld át a padlóra"

Az ágyunk vagy 100 kiló, ha benne fexünk ketten, az összesen megvan 300 kg. Nem gondoltam soha hogy leszakadna az emelet alattam.

2022. okt. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

" egy súlyosan túlsúlyos embert "


Van az kettő is!

Egy 300 literes akvárium közelebb van az 500 kg-hoz, mint a 400-hoz.

Az alá elég masszív bútor kell, a bútor meg az üveg együtt közel egy mázsa.

Megy bele 30 liter aljzat, ami kiszorít ugyan 30 liter vizet, cserébe viszont 50 kg.

Plusz lámpa test, külső szűrő, amiben szintén van vagy 10 liter víz.

Nem vagyunk messze a fél tonnától!


Egyébként a födém terhelés a teljes területre vonatkozó teljes terhelésben van megadva. Tehát az is számít, mi más van még a szobában.


Nekem mondjuk van egy bő 300 kg-os ágyam. Anyámnak meg van egy könyvespolca, mindenestől szerintem üti az 1 tonnát.


Ha pl. ilyen bútorok már vannak a helyiségben, akkor oda már nem nagyon raknék be egy aksit.

2022. okt. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Persze, csak vizet ne tegyél bele! :)
2022. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ki kell bírnia. Nyilván egy akvàrium nem pontszerűen terheli a padlót. Csak szét ne nyíljon az akvárium, mert akkor az összes szomszédod úszni fog alattad😀
2022. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szétnyílás ellen nem lehet védekezni de ebben az esetben mindenképp tálcára tenném a cuccot, rejtetten kicsövezve a fürdőszobába, vízérzékelő bekötve a riasztóba, automatikusan induló miniszivattyúval stb. Persze paranoiának hangzik de az alsó lakók szerint biztos hogy nem. Majdnem minden évek óta ezzel foglalkozó akvász ismerősömnek volt már kiöntéses balesete, nekem is.

Mellesleg a részleges vízcseréket is megkönnyítheti.

2022. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Barnabas333 ***** válasza:
A panel elbírja csak jó szekrényed is legyen. Mondjuk ekkora tényleg gáz ha egyszer kifolyik. Kivéve ha földszinti vagy. Én a negyediken lakom panelban, max 200liter amit meg merek kockáztatni itt. Majd ha lesz valahavcsaládim oda veszek nagyobbat.
2022. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Az elemet a súlyt elbírja, nem az lesz a probléma, hanem inkább a víz, ha szétfolyik egyszer.
2022. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!