Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór ütötte fel a fejét az...

Darakór ütötte fel a fejét az akaváriumban. Mit kellene tennem ? Már volt gyógyszeres kezelés de a halak nem viselték jól.

Figyelt kérdés

2022. dec. 29. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a sera costapur jött be. Kicsit megemeltem hozzá a hőmérsékletet is.

Sokan írják a jódmentes konyhasót is (10l /1 csapott teáskanál),hőmérséklet emeléssel (26-28 fok). Gondolom nem olyan drasztikus mint a gyógyszeres kezelés.

2022. dec. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hátha ezek segítenek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

[link]


Plusz a többi darakóros kérdés. Illetve a tartási körülmények mellett írd le mi volt s hogyan zajlott az a korábbi gyógyszeres kezelés.

2022. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szia. Megkaptam az üzeneted amit nem is értek miért privátba írtál. Ha nem haragszol kimásolom ,hogy más is tudjon hozzászólni (sajnos most pillanatnyilag nincs ennél többre időm):


“350 literes akvárium. Sügerek vannak benne. Türkiz arany sügér és császár sügér. A türkiz arany sügér kicsit túl szaporodott, kb 25-30db van belőle. Császar sügérből 8 db van. A gyógyszeres kezelés metilénkékel, majd miután ez nem segített sera baktopurt alkalmaztam. Ezt javasolták a boltban. Ettől ki fajultak a halak és nem igazán mozogtak láthatóan nagyon rosszul viselték. Az kaváriumban vannak még ancik és plekok valamit egy háton úszó harcsa is. A kezelés óta egy teljes víz csere volt. Eddig 2 db belső szűrő volt. Most már 1 db belső szűrő és 1 db külső szűrő van. Most kristály tiszta a víz minden érték rendeben van gyors tesztel mértem.”

2022. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm tevenyereggyárto igazából két napja használom ezt az oldalt, és nem igazán volt világos hogy hogyan kel kiírni. Köszönöm hogy kimásoltad, így legalább nem kel még egyszer leírnom.
2022. dec. 31. 12:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó hogy nem használt, mert nem is darára való.

" Sera Baktopur – A Sera baktopur megbízhatóan legyőzi a bakteriális megbetegedéseket, mint a száj-és uszonyrothadás és a szürkés fehér ill. vattaszerű helyeket a bőrön és az uszonyokon az akváriumok édesvízi halainál és a kerti tavakban."

A metilinkék is inkább bakteriális dolgokra van.


Darára a malachitzöld, costapur.

2022. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséget. Most be sóztam a vízet, úgy ahogyan javasoltátok. Ezt sokkal jobban viselik. Ha nem használ akkor jön majd az amit javasoltatok szer. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
2022. dec. 31. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!