Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan építsek szűrő akváriumo...

Hogyan építsek szűrő akváriumot? Tervezek egy 260 literes akváriumot telepíteni Az elgondolásom az,hogy igénytelen növényes (dúsan) ,mikró halas (neon) és garnélás lesz az aksi.

Figyelt kérdés

Van egy 100 literes akváriumom és egy 60 literes. Melyikből csináljak és pontosan hogyan szűrő aksit?

Illetve milyen világítást,talajt javasolnátok ehez az akváriumhoz?

Vízi kalászt,anubiast szeretnék bele rakni. Ezek együtt paszolnak? És ezek mellé még milyen növényeket javasolnátok?


2023. márc. 23. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos biológiai szűrőakva olyan helyen indokolt ahol a növényesítésnek határai vannak pl. növényevők jelenléte: teknősök, sügérek, aranyhalak stb. Továbbfejlesztve persze mindenhol hasznos pl. plankton etető.

Fizikai megvalósítás lehet egymagasságban pipacsóvel összekötve vagy alsópolcos de ehez erősebb szivattyú kell mert magasra kell emelni a vizet, és túlfolyó tartály kell csinálni ha nem akarsz üveget fúrni. Világításnál én led párti vagyok mert ekkora méretű fénycsöveshez erőmű is kell és a leddel differenciáltan növény igény szerint lehet bevilágítani a területet. Ezenkívül hajnal-naplemente effektussal kevesebb a halak stresszelése is.

2023. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magánra itt, mert elveim szerint legyen minden transzparens hogy mások ki tudják javítani. 1-válaszban abból indultam ki hogy jelentéktelen vízszennyezés lesz de aztán írtad hogy jelentős. Ilyenkor túlnyomásos külső szűrőt szoktak ajánlani de energia zabáló, nem növénycentrikus, a talajporszívózás gyakorisága csak kiegészítő belsővel mérsékelhető. Nincs az hipersűrű mechanikus szűrő ami felér az ülepítés-lebontás hatékonyságával ezért én az akasztósra esküszöm ami ekkora méretnél a tisztító akváriumnak felel meg.

Sűrű igénytelen növényzetet akarsz ami tápozás nélkül bravúr lenne mivel a hal-garnéla trágya nem teljes értékű növénytáp hiszen kivonták belőle a testfelépítésükhöz fontos anyagokat, sőt lebontás előtti szakaszban gátolják a növényeket mert a szén-nitrogén aránya is kifejezetten rossz.

2023. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!