Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhalak fel-le úszkálnak az...

Neonhalak fel-le úszkálnak az üvegen?

Figyelt kérdés

Este azzal "szórakozik" a csapat, hogy orral az üveg felé, ugyanabban a sarokban fel-le úsznak.Néha megszakítják egy normál tempójú hossz úszással, majd vissza a sarokba.

Napközben vagy lazán úsznak, vagy lebegnek, mint vmi piranha.


Olvastam hogy nyugtalanság is lehet,de csak este?

Több infót nem találtam.



2023. márc. 23. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Sokat számít a vízáramlás iránya, a levegőztetés.
2023. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Összetett dolog ez, sajnos kevesen vagyunk akit zavar a halak groteszk viselkedése. El akarják hagyni a helyszint? Több oka lehet, ellenkező irányból zavaró fényhatás?

"Napközben vagy lazán úsznak, vagy lebegnek, mint vmi piranha." Ha csak időszakos akkor vízminőség probléma, ha rendszeres akkor bonyolultabb, a motíváció hiánya. "Ennyi pénzért minek usszak?" Az úszás lényege a menekülés, szaporodás, vadászat. Ha mindig csak etetéskor van esély kajához jutni akkor minek pazarolnák az energiát. Ez a jelenség ismeretlen minimális élő plankton folyamatos jelenlétekor de ez már egy másik akvarisztika.

2023. márc. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
70%
Írj részletesen a tartási körülményekről mert ennyit alapján nehéz megmondani. Lehet valami komoly probléma, lehet csak unják magukat, lehet valami zavarja őket, pl: esti fényviszonyok.
2023. márc. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi, megfigyelem, lehet a lámpa, mert este fel van kapcsolva máshol is.


Vízminőség ellenőrizve rendszeresen.Azzal nincs baj, neonokhoz igazitva.


Növény még növésben van, folyamatban van egy "sötétítő" műnövény vétele, hogy jobban árnyékoljon nekik. De láthatólag nem zavarja őket az akvárium világítás.


A fel le úszást nem végzik felszínig, csak a feléig. Pont a szűrő előtt csinálják, másik sarok nem jön szóba, itt a legerősebb, nem tudnak feljebb úszni az áramlás miatt. De nem tűnik menekülésnek.Nem akkora a sebesség. Színük szép, egészségesen csillogó.


1 guppi van, a többi sajnos elpusztult, nem tudjuk mi lehetett a gond.(5volt) Lefogytak és ennyi. Az az egy még egészséges.

Van még két algaevő.


40 literes akvárium, 6 neon(igen tudom, kicsi nekik, sajnos késői info volt)



Most lekapcsoltam az akváriumban, már csak az ágynál ég olvasólámpa. Ilyenkor a teljes akváriumot beúszkálják, főleg középtől felfelé, majd szép lassan lemennek aludni.



Úgyhogy lehet a lámpa lesz a ludas

bár fura hogy akkor miért nem bújnak el inkább? Van hajó dekor, mögé be tudnának menni.


Van még buborékoztató, hogy több oxigén legyen. De az a hátsó fal elején van.


Huhh, elég ennyi info? :D

Én meg nagyon kis aggodo vagyok, minden rezdülésüket figyelem, ki is szúrom, ha valamelyikkel gond van.

2023. márc. 24. 21:48
 5/11 A kérdező kommentje:

ja és azt is utolag tudtam meg hogy a guppi és neon sem passzol. Pedig tartott a párom anno is így és 2évig élt is az összes, aztán jött egy durván meleg nyár és tulhevültek :(


Nehéz a netről informálódni, mindenhol mást írnak.

2023. márc. 24. 21:52
 6/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A netről informálódáshoz ajánlom ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]

Most pillanatnyilag nincs többre időm, de a linkelt oldalakon úgyis mindent megtalálsz.

2023. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A lámpa típusát jó lenne tudni és az akvárium alapterületét is.

Esti kék fény pl. van nekik? Ha nem, szerintem csinálj egy 40-50 százalékos vízcserét, az aljzatot is porszívózd ki, esetleg ha fedett az akvárium (üvegtetős) akkor rakj egy darab papírt a tetőre, a lámpa alá.

2023. márc. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

41 x 25 ös, akvárium, fehér led.


Esti kék fény nincs, nem is hallottam ilyenről, de zavaró lenne nekünk bármi fény alvásnál.


Vízcsere rendszeresen van, a nitrát és ammonia miatt(vizminőség mérés alapján) amig nem elég nagyok a növények.


Porszivozva is nemrég volt.


És nem a szobai lámpák zavarják. Most nyitottam be a szobába és már a falon voltak mielőtt felkapcsoltam volna.

2023. márc. 25. 21:01
 9/11 A kérdező kommentje:
a linkeket köszönöm :)
2023. márc. 25. 21:01
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jobban belegondolva nincs nagyon amin gondolkozni mert csak 40 literesben vannak s csak 6-on. A neonok alapjáraton aktív úszók, nem tipikus nanohalak, szóval szűk a hely. Illetve kevesen vannak. 6 nagyon a minimum, én rendszerint inkább 8-12 példányt ajánlok minimumnak, de minél több annál jobb. Természetesen sokkal nagyobb helyre ami legalább 80 cm hosszú, pl: egy szokásos 112 vagy 120 literes.

Ezzel azt akarom mondani ,hogy bármi is zavarja őket azt nem tudod úgy megoldani ekkora helyen ,hogy maradéktalanul minden rendben legyen.

2023. márc. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!