Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 400 literes sügeres akváriumot...

400 literes sügeres akváriumot szeretnék indítani . Elég neki ez a szűrés? Malawi tavi sügereken gondolkodtam vagy ramirezi törpesügéren . Mekkora egyedszám lenne az optimális ekkora akváriumba ilyen szűrésel?

Figyelt kérdés

1 db tetra ex 1500 plus

1 db invital expo 1500 .

Linkek :

[link]

[link]


2023. márc. 26. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
84%

Akár elég is lehet.

Néhány szempont:

Az invital nem írja, hogy hány liter szűrőanyag fér bele! (pedig nem elhanyagolható)

A szűrőanyagokat jó eséllyel alapból, nekifutásból ki kell dobni a francba, mert semmit nem ér, és minőségire cserélni, ami nem olcsó.

Egyéb, minőséget illető kérdéseket nem tudok, nem ismerem a terméket.


A tetra térfogata jó, a szűrőanyagai 90%-a szintén kuka, valószínűleg csak a szivacs ami jól használható, vagy az ülepítőbe egy vékony réteg gyűrű, meg esetenként kúraszerűen az aktív szén, de az b.szűrésre szintén semmit nem ér.

A minőségére szoktak néha panaszkodni, ezek a nagyobb darabok hajlamosak "ereszteni" vagy a levegő megy be, és belevegősödik a rendszer, vagy a víz jön ki.

2023. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én is ugy gondoltam,némi kerámia gyűrűt megtartok,veszek gyantát bele meg sok kék szivacsot.
2023. márc. 26. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!