Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyek lehetnek azok az...

A nagy Levin kérdése:

Melyek lehetnek azok az állatok, melyek legnagyobb egyedszámban képviseltetik magukat a földön?

Figyelt kérdés

Gondolom faj alapján elég nehéz lenne megmondani, ezért tágabb besorolás (nemzetség, család) is érdekel.

A magam részéről a hangyákra gondolok (hangyafélék családja), de lehet, hogy tévedek.



2021. máj. 16. 01:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is a hangyák
2021. máj. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%
2021. máj. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egészen biztos, hogy ízeltlábú. Az ismert állatfajoknak kb. 90-a az! Magyarországon 33.000 faj él, amiből 33.000 ízeltlábú!

Azt nem tudom, ebben melyik a legnépesebb, de én is a hangyák családját mondanám. A Wikin azt írják, a hangyák a teljes állati biomassza 15-25 százalékát tehetik ki.

2021. máj. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ahogy elnézem, a kettes link már lezárt ezt a kérdést, tényleg a hangyák nyertek. Tömegre és egyedszámra is.
2021. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ mindenkinek!

Akkor jól gondoltam.

2021. máj. 16. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az egysejtűek, illetve ha a baktérium élőnek számít, akkor az.
2021. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hatos, baktériumok és az egysejtűek nem számítanak állatnak!

A rendszertan tudománya folyamatosan változik, dolgokat ide-oda sorolnak, de soha nem számítottak a baktériumok állatnak.

Alapvetően vannak prokarióták és eukarióták. Előbbiek sejtjeiben nincs sejtmag, a DNS a citoplazmában van, nincs izolálva. Ilyen az összes baktérium. Utóbbiakban van sejtmag, ebben van a DNS állomány.

Valamivel később megjelent az „öt ország”-elmélet, ami az élővilágot öt nagy csoportra osztotta. Prokarióták, állatok, növények, gombák és protisták (azaz minden, ami egysejtű eukarióta). A prokarióták egy külön országot alkotnak, az utolsó négy ország értelemszerűen az eukariótákhoz tartozik.

A legújabb osztályozás szerint pedig „három domén” van. A baktériumok, archeák (ősbaktériumok), illetve az eukarióták doménje. Ez az eukariótákat vette egy egységnek, és ezen belül van hét ország, az állatokkal, növényekkel, gombákkal együtt.

Szóval annyi a lényeg, hogy a baktériumokat semmiképpen, soha nem tekintették állatoknak. Az egysejtűek életmódjuk szerint lehetnek állati egysejtűek (pl. amőbák), de az állatok országába akkor is csak a többsejtű létformákat számoljuk bele.

2021. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg ha azt mondanánk, hogy a baktériumokból van a legtöbb, az egy olyan tág fogalom, mintha azt mondanánk: állatok.

Legnagyobb rendszertani kategóriák:

[link]

Előző voltam.

2021. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. máj. 16. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!