Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan keletkeznek a halak az...

Hogyan keletkeznek a halak az édesvízi tavakban?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem az ember telepíti be mesterségesen akkor a madárürülékből potyognak bele az ikrák?

dec. 22. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Madárürülékkel csak a növények magvai képesek migrálni. A halakat mindig betelepíti az ember, vagy egy nagyobb árvíz.
dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez hulyeseg. A madarak altal vitt novenymaradvanyokban is lehet pete, ivadek. En a kerti tavamba hoztam elovizbol hinart es tele lett hallal a tavam.
dec. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom miért lett lepontozva a kettes válaszadó,teljesen valós amit ír annyit javítanék hogy a halaknak ikrája van és nem petéje de a többi stimmel.Leggyakraban az ezüstkárász,veresszárnyú keszeg, törpe harcsa, naphal növényekhez tapadt ikrája jutt így be tavakba.Gondoljatok csak bele hogy a legtöbb tóban ezek a halfajok előfordulnak és nyilvánvalóan nem betelepítés miatt.
dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
A törpe nem.
dec. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem írsz hülyeséget, és elgondolkodtató, hisz több 10 ezer éve is voltak halak a különálló tavakban is, noha az akkori ember nem telepített halakat sehová. A halaknak nincs lábuk, és nem vándorolnak, valahogy csak átjutottak az ikrák az egyik tóból a másikba valamikor.
dec. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt is azt írják, hogy vizimadarak hurcolják az ikrákat másik tóba, és nem csak a lábukra tapadva, hanem a tápcsatornájukon keresztül is. [link]
dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ahonnan a vizet kapja a tó...patak,csatorna,ér bármi.
dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
#6: Lehet, hogy ez volt a valóság-magja a gólya hozza a gyereket mesének :)
dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A gólya viszi a halat nem hozza.
dec. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy hallottam, nagyobb viharok esetén a szél is át tudja fújni.
dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!