Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdőként tippeket és tanácsok...

Kezdőként tippeket és tanácsokat szeretnék kérni. Megfelelő ez a terv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon régóta tervezem hogy belevágok a hobbiba, úgyhogy az alapokat nagyjából tudom. Sajnos nincs ismerős aki jártas az akvarisztikában, így az internet népétől szeretnék tanácsokat kérni.


Kinéztem magamnak egy 70 literes akváriumot. A terveim szerint sűrűn szeretném beültetni, illetve monstera deliciosa (könnyező pálma) gyökereket lógatnék bele, hogy ezzel is elősegítsem a víz szűrését. Első körben filter nélküli akváriumra gondoltam, de végül úgy döntöttem hogy kezdőként nem vágnék bele egyből a szűrő nélküli haltartásba. Bár mindig is foglalkoztatott a gondolat, hogy teljesen bioaktív élettereket alakítsak ki, ez marad egy későbbi projekt. Első kérdésem tehát, hogy vannak-e tapasztalataitok a következő termékekkel, megfelelőek-e egy kezdőnek:


tank: [link]

szűrő: [link]

lámpa: [link]


A másik kérdésem pedig a halakkal kapcsolatos. Nem szeretnék bele sok halat, inkább a növényeken akarom tartani a fókuszt, viszont szeretném ha lenne egy "sztárja" az akváriumnak. Egy sziámi harcoshalra gondoltam. Azt tudom hogy ez a halfaj csak egyedül tartható mert elég territoriális, viszont más fórumokon láttam hogy ajánlanak mellé más fajokat is. Egy kisebb raj neon tetrára gondoltam a sziámi mellé (6-7 neon) illetve takarítóbrigádnak cseresznyegarnélákat/szívóharcsákat szeretnék még az akváriumba. Ez a három faj mennyire fér meg egymás mellett? 70 literes lesz az akvárium és jól beültetett, így sok rejtőzködőhely áll majd rendelkezésre.


Előre is köszönöm a válaszokat és a tanácsokat



dec. 25. 18:32
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen, maga az akvárium, szűrő, fűtő és co2 holnap érkezik ha minden igaz. Feltöltöm vízzel üresen hogy megnézzem ereszt-e a tank. Aztán 30-án nekiállok a hardscape-nek. Január 2-án meg első dolgom lesz beszerezni a növényeket és nekiállni az ültetésnek. Reményeim szerint rendszeres vízcsere és tesztelés mellett 3-4 hét elteltével már telepíthetem az ékfoltos razbórákat, aztán ha minden rendben van, pár napra/egy hétre rá mehet a takarítóbrigád is. 3-4 zebracsiga van tervben és 5-6 oto vagy 7-8 sakura garnéla. Majd algától és vízparaméterektől függően esetleg mind a kettő. Majd végül a mézgurámi pár. Így nagyjából az egész tank megtelik élettel, a mézgurámik ahogy olvasom a vízfelszín közelében szeretnek lenni, a közepet kitöltik a razbórák, lent meg a szívóharcsák/garnélák. Vízparamétereknek meg 6-7 közötti Ph, 25 celsius és keménységre meg szintén 6-7NK a cél. Ez mind a tervezett növényeknek, mind a halaknak és csigáknak tökéletes lenne. Egyiknek sem "épphogy" jó. Ha valakinek észrevétele vagy tanácsa van, azt szívesen fogadom
dec. 28. 14:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!