Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növényeket vagy a kotheto...

A növényeket vagy a kotheto növények kibirjak azt a kis idot amig megtelitodik az akvarium?

Figyelt kérdés
Illetve hogyan toltitek fel az akvariumot, hogy ne kavarja nagyon fel a homokos talajt?

jan. 4. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Kibírja, persze. Vizesen kell beletenni, vagy előbb öntesz bele vizet, félig, belezuttyintod a homokodat, kavicsodat, megvárod, hogy leülepedjen és utána dugdosod a növényeket. Tegyél az aljára a sarokba egy cserepet, kavicsot és arra öntsd a vizet slagon keresztül, lassan.
jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Papirlapot, pl. újságpapirt kell betenni és arra kell csorgatni a vizet. Utána a papir kivehető.
jan. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég kezdő vagyok, de nekem a legjobb úgy volt, hogy először kézi permetezővel/spray flakonnal mindent benedvesítettem, utána felragasztgattam pillanatragasztóval az epifitákat. Erre lehet kapni külön erre a célra kitalált akváriumban is biztonságosan használható pillanatragasztó gélt, ami elvileg a víz alatt is köt. A stemekhez meg feltöltöttem az akváriumot, azokat jobb úgy ültetni hogy már van benne víz, mert legalább látod hogy milyen magasságban vannak, vagy merre viszi őket a vízmozgás. De egy ilyen növénynek simán ki kell bírnia azt a rövid kis időt amíg feltöltöd az akváriumot. Ha nagyon sokat tökölsz az ültetéssel mint én, akkor meg veszel boltban 1000 forintért egy fentebb említett sprays flakont és folyamatosan nedvesen tartod vele a növények gyökerét.


Akváriumot meg legegyszerűbb ha a fentebb említett újságpapírral töltöd, vagy akár ha van otthon, buborékfóliából levágsz egy darabot és arra öntöd a vizet. Én ezt az utóbbi módszert használtam és nem kavarta fel egyáltalán az aljzatot a víz.

jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Barnabas333 ***** válasza:
3 akvám van, de mindig legalább félig vízzel telt akváriumba tettem a növényeket. Vízcserekor a kisebbekben én a belső karos szívacsra öntöm vigyázva a vízet, úgy nem kavarodik fel a talaj. A nagy meg 60cm magas, ott mindig marad akkora vízoszlop, hogy óvatosan lassan simán bele lehet önteni a cserevizet.
jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Simán kibír 10-15 percet szárazon a növény. Ha biztosra akarsz menni akkor időnként megspricnized ahogy előttem is írták.


Én egy kistányért szoktam betenni és arra irányítom a feltöltő vízsugarat. Persze nem úgy kell nyomatni mint amikor a kertben locsolsz, hanem csak gyenge vékony sugárban.

jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!