Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt hogy tudnám megcsinálni?

Ezt hogy tudnám megcsinálni?

Figyelt kérdés

sok növényes akváriumot szeretnék ....ilyenre gondoltam : [link]

vagy ilyenre : [link]

vagy ilyenre : [link]

meg ez : [link]


és azt szeretném még megkérdezni hogy hogyan lehete ezt elérni...

ja és hogy hívják azt a kb 3-5 cm-es fűt az akvárium alján ??

mer olyat szeretnék

ja és még : 112 literes az akváriumom,

milyen talaj kell ??

mennyi idő?

hány növény, azok ára??

az értelmes válaszokat előre is köszi


2011. júl. 4. 11:27
 1/9 Platypus ***** válasza:

akvakertesz.hu

Itt le van írva minden, amire neked szükséged van. A lényeget summázom neked:


Ez egy marha drága dolog. Nagyon komoly technikára van szükséged ahhoz, hogy ezt a növényzetet tökéletes állapotban, algamentesen fenntartsd. Szükség van egy erős, 10-15X-ös vízforgatású külső szűrőre jó minőségű szűrőanyaggal, 1W/liter erősségű világításra, speciális növényes általános talajra és alá táptalajra(pl. ADA talajok), CO2 beoldásra, erős tápozásra(pl. GA micro és macro) és heti 50% vízcserére.

A növények ára 500-5000 Ft között változhat, fajtól és mérettől függően. Egy jól összerakott növényes akvárium már a berendezés napján is szép, egy hónap múlva meg bárki hanyattesik tőle. Gyepszerű növényre sok lehetőség van, pl. Lilaeopsis, Eleocharis vagy Hemianthus fajok. Azt nem árt tudni, hogy ilyen gyepet nevelni az akvakertészeten belül az egyik legnagyobb kihívás. Kissé egyszerűbb, de más hatású megoldás, ha mohákat használsz.

2011. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nagyonnagyonnagyon köszönöm a gyors választ..

most h elolvastam amit írtál... úgy gondolom h nem lesz ilyen akváriumom...de kicsit egyszerűbbet talán meg tudok csnálni :) nagyon köszönom

2011. júl. 4. 11:50
 3/9 Falun ***** válasza:

ezek az akváriumok nagyon szépek és tetszetősek, de nagyon komoly a beüzemelési és beszerzési költség, valamint a fenntartási költség és ami a legfontosabb az IDŐ amit rászentelsz.

ha növényes aksit szeretnél főleg olyat amilyen a képen is van akkor napi rendszerességgel kell karbantartani.

talaj: növényi táptalaj. www.akvarista.hu!!!!!

idő: sok!

növényt ne boltból vegyél hanem tapasztalt akvaristáktól és akvakertészektől!!!

olcsóbb, szebb és biztosabb!

de ezt az oldalt mindenképpen nézd meg!

www.greenaqua.hu

segítőkészek, ez a magyar akvakertész fórum

2011. júl. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A növények ára semmiség. Amit meg kell fizetni:

Kb. 80 watt világítás 10-20 ezer Ft

Külső szűrő kb. 20 ezer Ft

Co2 rendszer szintén több tízezer.

Persze meg lehet csinálni kompromisszumokkal, sokkal olcsóbban is. Lehet sok növényed, csak nem ilyen gyepszerűen, meg nem ilyen fényigényű növényekkel.

2011. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszát

most valószínű h így fogom megcsinálni :

-alulra növénytáptalaj

-utána kvarchomok

-aztán mövények : [link] pusilla pázsitos nyílfû ebből olyan 13-18 db-ot , [link] bolivianus ebből meg kb 5-10 db-ot

aztán vmi nagyobb növény hátulra : [link] amazonicus /brevipedicellatus/ ebből olyan 15-öt

2011. júl. 4. 12:08
 6/9 A kérdező kommentje:
eza növények részéről jó ??
2011. júl. 4. 12:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Először is olvass utána a témának, ez nem annyiból áll, hogy bedobálod ezeket a növényeket és jó lesz. Például kvarchomokot táptalajra hülyeség, ez nem így működik.

A kinézett növényeid fényigénye intenzív (a félárnyék hülyeség, az mondjuk a természetes élőhelyére vonatkozhat), tehát 100 watt világításról és a megfelelő külső és belső szűrőkről kell gondoskodnod. Meg persze co2-ről.

2011. júl. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Ez egy működő recept kisebb költségvetéssel látványos növényzetet létrehozni:

- 0,5-0,7 Watt/liter fény

- a szűrésen nem szabad spórolni, a tetratec EX700 még egész jó árban van.

- talajnak JBL manado vagy hobby bonalit, táptabletta az erre igényes növények alá(pl. Cryptok)

- tápozásnak easy life profito és easy carbo, napi adagolásban

- heti 30-40% vízcsere

Használható növények: Microsorum, Bolbitis, Anubiasok, karácsony moha, spiky moha, Monosolenium, Cryptocoryne fajok, Marsilea, Lilaeopsis(gyep nem lesz belőle ennyi fényen), gömbalga, Vallisneria és Sagittaria fajok.

2011. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam a Glosso is jónak tűnik, lassan terjed, mert én nem nyomok bele megint semmit a Profito tápon kívül. Unom Carbozni. A Pogostemon helferi is tetszik nekem.


Mindenképpen jó vasfára tekerni mohákat.

Nekem van pl Vesicularia ferrei, és karácsony moha is.

Már nagyon megszépült mindkettő. Közelről nézve a ferrei az olyan mint egy plüss bársony, kicsit vastagabb mint a karácsony.


A fény az sok, de nem annyira, hogy algásodjon. A fényt jobb kikísérletezni. Ha algásodik, akkor lejjebb venni, de a növényeknek kell a fény, azén nem szabad spórolni.

És az se mindegy, hogy melyiket hova pakolod. Fényigény szerint, mert a cső alatt középen nagyobb fény van, a két szélén már kevésbé (ha neked csak 60cm-s csöved van és 80 széles az akv).


A vízcsere is fontos. Ha sokat cserélgeted nem fog algásodni nagy fény mellett, ezért olyan helyre kell tenni az akvit, ahol a vízcsere nem okoz gondot. Ahol könnyen hozzáférsz. Lehetőleg nyitott akváriumot használj, mert a csukott tetejűnek a tetejét le kel venni és az macera, ami hajlamosít a lustaságra. Engem legalábbis feltétlenül :)


Én itt a környéken vettem minden növényt pl: Vadon, Aqua depó, Atlantis. Vadon a legdrágább de vannak ott különleges növények néha. Az aqua depóban kb 800Ft egy cserép bármi, az atlantiszban meg nagyjából féláron vannak, mikor hogy, viszont ott kevés a szép növény, nincs nagy választék. Nagy tételnél én szerintem neten rendelni jobb, egyszerűbb mint boltokban keresgélni, és mérgelődni, ha nem kapod meg amit szeretnél, mert éppen nincs, vagy elfogyott, vagy sose volt és nem is lesz :)

2011. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!