Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160l-be kezdő akvaristának...

160l-be kezdő akvaristának jó-e ez a halösszeállítás? 1 hím + 2 nőstény anci,1 v 2 pár vitorlás,1 v 2 pár törpesügér, /milyen fajtát ajánlotok törpesügérből? /. Ennél lehetne még többet is? Próbáltam óvatos lenni a számokkal :D

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem a legegyszerűbb halakat választottam, de nekem nem tetszenek a rajhalak, nagyobbakat szeretnék. Az akvárium már készen áll, fűtővel, szűrővel /kell külső is? a belső 6 W, EHEIM pickup 2012020.../, növényekkel, dekorációval. A vízbe mindenképp kell ilyen előkészítőszereket tenni? Mit kell tudni a fenti alakról? Segítsetek légyszi! Köszönöm :)
2011. júl. 4. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jó lenne egy külső a belső mellé.

Az ancinak felesleges a 2 nőstény, és ha azért szeretnéd, mert eszi az algát, akkor azzal a lendülettel felejtsd el, amelyikkel kitaláltad.

Jó lenne egy tartalék 5 literes egy vízmelegítővel, és egy szivacsszűrővel, ha esetleg valamelyik ikrázó sügér neki menne a többinek, és elszabadulnának az indulatok.

A vízbe felesleges vízelőkészítőt rakni.

2011. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jav: 50 literes
2011. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Platypus ***** válasza:
100%

Anciból nem jó ötlet a több nőstény. Náluk a hím őrzi az ikrát, és ezalatt az idő alatt nem is eszik. Két csaj annyi munkával képes ellátni, hogy idővel bele is pusztul.

A törpesügerek lágyvizes fajok, és elég kényesek is erre. Ha csapvizet akarsz használni, akkor nem a legjobb választás.


Egy ekkora akváriumba mindenképpen külső szűrőben érdemes gondolkodni. A tetratec szűrők ára pl. egész jó. A vízelőkészítőt akkor kell használni, ha nincs lehetőséged a vizet állni hagyni egy napig. Valahogyan meg kell szabadulni a klórtól, és ha erre nincs hely vagy idő, akkor kell ezeket a szereket használni.

2011. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Encsapvizet hasznalok,de az a kutbol jon :D azt is kell allni egy napik,vagy netan lehet tobb napot is pihentettni?Miert jo ha pihenteted a vizet ? Bocs a sok kerdesert..:D
2011. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

igen jobb ha pihenteted mert akkor elpárolog a klór amit nem birnak a halak

ien szerekkel is fel lehet gyorsitani de akkor is kell hagy egy kis ideig

én hallottam olyat h 2 hétig kell állni hagyni a vizet hogy a "jóbaktériumok" kialakulhassanak

de lehet hogy csak 1-2 napig

2011. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kk,mert mi a kutivizet hasznaljuk az akvarium megtoltesehez

akk jobb tovabb hagyni a vizet pihentetni,mint 1 nap?(MIKOr reszleges(30%ok) vizcserenel)

2011. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! És mi van a vitorlásokkal? Ők bírják a strapát? És milyen halat lehetne törpesügér helyett melléjük rakni? Köszi :)
2011. júl. 5. 10:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Jobb későn mint soha.

A vitorlások bírják a kiképzést. Törpesügérek mellé bármely pontylazacot tehetsz.

2011. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, félreértettél, a törpesügerek helyett a vitorlás mellé mit ajánlasz? :))
2011. júl. 7. 20:53
 10/12 A kérdező kommentje:
az anci mellé persze
2011. júl. 7. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!