Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 160l-be kezdő akvaristának...

160l-be kezdő akvaristának jó-e ez a halösszeállítás? 1 hím + 2 nőstény anci,1 v 2 pár vitorlás,1 v 2 pár törpesügér, /milyen fajtát ajánlotok törpesügérből? /. Ennél lehetne még többet is? Próbáltam óvatos lenni a számokkal :D

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem a legegyszerűbb halakat választottam, de nekem nem tetszenek a rajhalak, nagyobbakat szeretnék. Az akvárium már készen áll, fűtővel, szűrővel /kell külső is? a belső 6 W, EHEIM pickup 2012020.../, növényekkel, dekorációval. A vízbe mindenképp kell ilyen előkészítőszereket tenni? Mit kell tudni a fenti alakról? Segítsetek légyszi! Köszönöm :)
2011. júl. 4. 21:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Vörös neonhalak. És páncélosharcsák.
2011. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
A vitorlások és az anci mellé én is egy raj kistestű halat ajánlanék, kb 15 db.Úgy látom van egy kis félreértés a vízzel kapcsolatban.A csapvizet a klór miatt kell állni hagyni, a kútból vett víz nem klóros, tehát azonnal használható.Az más kérdés, hogy mennyire alkalmas egyéb összetevői miatt akvarisztikai célra.A vizelőkészítők viszont nem csak a klórt semlegesítik, hanem megkötik a nehézfémeket, a jobbak nyugtatót, vitaminokat is tartalmaznak.Ha ilyen vizelőkészítőt használunk, akkor szénszűrő is kell, hogy a megkötött elemeket kiszűrje.Én a kútvizet biztosan bemérném, beméretném, mielőtt használom, ami jó nekünk ivásra, az nem biztos, hogy a halainknak is jó.
2011. júl. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!