Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ajzat kell a garnélák...

Motoregér00 kérdése:

Milyen ajzat kell a garnélák alá? (többi lent)

Figyelt kérdés
Most voltam halas boltba és ott azt mondták nem jó a bazaltzúzalék kicsi garnélák alá hanem inkább rakjak alá világos homokot. A díszhalinfón pedig a sötét színű ajzatot ajánlották. Most akkor mit tegyek bele?
2011. júl. 14. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

A Red Cherry garnélák alá én raktam már homokot is, meg fekete apró bazaltot is.


Amelyik akváriumban homok volt, ott a garnélák barnásabbak lettek, mintha asszimilálódtak volna a homok színéhez :)


A másikban, ahol meg fekete kavics volt, ott meg szép pirosak voltak.


Szaporodni mindkettőben ugyanúgy szaporodtak.

2011. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A sötét jobb, csak apró szemű legyen. A túl durva bazalt valóban nem jó. Aquadepóban lehet venni 0.5-1.5 mm körüli méretben, az teljesen jó.
2011. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ott azt mondták hogy a garnélák a lábaikkal forgatják az ajzatot, de az éles bazalt zúzalék ami nem is túl kis szemcséjü elvághatja a kis testü (Red cherry)garnélál lábacskáját.
2011. júl. 14. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Áh, nem vágja el. Nem olyan erősek, fel sem tudnak emelni egy bazalt kavicsot, csak a felületén motoszkálnak.


De pl a westendben, a Galapagos díszállat boltban láttam kisebb zacsókban lekerekített kavicsokat, hát nem voltak olcsók, de sztem az is jó lehet.


Aqua depóban meg pl vehetsz ilyet, csak ez még drágább, ebbe a növények is szépen nőnek mert ez táptalaj, és a garniknak is teljesen jó, mert ez egy pille könnyű golyókból álló talaj, de megmondom neked, hogy nálam ilyen van és ezt sem forgatják, ennek is csak a tetején ugrándoznak:

[link]

2011. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Aztán pl ha csinálsz olyat, hogy vasfára rákötözöl jávai mohát, vagy karácsony mohát, leginkább abban fognak üldögélni.
2011. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na most megnéztem közelről, hogy mit művelnek a kaviccsal és tényleg forgatta az egyik, de csak egy fél fordulatot csinált rajta, nagyon lassan :)
2011. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!