Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet egy akváriumot szűrő...

Lehet egy akváriumot szűrő nélkül üzemeltetni?

Figyelt kérdés

azt hallottam hogy hetente 30% vízcserével lhet szűrő nélkül is akváriumot üzemeltetni.

ez azért érdekel mert kaptam egy 160 literes akváriumot és 8 ezer forintom van eddig férre rakva de az nem elég egy szűrőt venni és hogy egy pár hetet kibírnak-e nélküle

úgy lenne benne növény hogy a halaknak legyen elég oxigén és cak egy pár nem nagy igényű halat tennék bele

(sok jó választ pls. nem akarom a halakat kínozni, azt szeretném ha jól éreznék magukat.)

előre is köszönöm


2011. szept. 25. 12:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Attól függ milyen halak vannak benne.
2011. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

vegyél egy AT-202-t, 3690 Ft

[link]


És vegyél rá egy szivacsot is, vagy ha az drága, akkor egy nagy mosdó szivacsra ollóval fúrsz lukat és ráhúzod azt.

[link]

2011. szept. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Ha sok növényt teszel bele, jó "erősen" megvilágítod (természetesen a növények igényihez mérten) és csak nagyon kevés halat teszel bele akkor a nagy vízmennyiség miatt működnie kéne.

Tipp.: ha van olyan kávé keverő cuccod (az a kis habverő agy motor végén) na akkor azzal naponta 1-2 alkalommal kicsit meghabosítod a vizet akkor tuti hogy nem lesz gáz.

Bár inkább azt mondom hogy próbálj minél gyorsabban szerezni szűrőt és ne avval nyugtasd magad hogy "jó ez így "

2011. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szűrő azért fontos, mert

1. abban telepednek meg a lebontó baktériumok, amik a halak által termelt ammóniát nitritté és nitráttá alakítják. Ezek nélkül könnyen ammónia mérgezés lesz a vége, amelyben halaid meghalnak /mindegy, milyen fajtájúak./

2. mozgatja a felszínt / buborékol, amivel oxigént ad a halaknak, enélkül megfulladnak.

3. és ami a legegyértelműbb: kiszűri látható szennyeződéseket.


7 ezer forintért tudsz venni egy EHEIM pickup belső szűrőt, ez egy darabig elég lesz, aztán ha lesz pénzed, beszerzel egy külsőt mellé. [link]

De világításod, fűtőd, talajod, esetleg dekorációd van már? Ezek is létfontosságúak /kivéve persze dekor, de az is jó, h pl el tudjanak bújni/, és amíg ezekre nincs pénzed, nem érdemes belekezdened. Szerintem várd meg türelmesen, amíg sikerül elég pénzt összehoznod, akkor vedd csak meg a halakat ha minden megvan és ha az akvárium már üzemelt mindennel együtt 1-2 hetet /tehát halak nélkül, de szűrővel, növényekkel/ hogy a fent említett baktériumok kialakulhassanak :)

Egyébként milyen halakat szeretnél? :))

2011. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
vagy fogsz egy ásványvizes flakont, megtöltöd perlon vattával, kis kavicsokkal, ráhúzod a powerhead pumpára, a flakon másik végére fúrsz egy lukat és az egészet bedobod akváriumba, kész a szűrő.
2011. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hable ötlete tetszik! Beválhat...
2011. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

a szűrő meg a fűtés az amit meg kell vennem a többi megvan, de külső szűrőt akarok venni

tudnátok linkelni vagy mondani nem túl drága (nem is kell hogy márkás legyen) külső szűrőt és inkább addig nem lesznek halak az lesz szerintem a legjobb

az eddigi válaszokat köszönöm

2011. szept. 25. 13:35
 8/11 A kérdező kommentje:
ja és a szűrő hány l/h-s legyen és egyéb tulajdonságok mijenek legyenek?
2011. szept. 25. 13:37
 9/11 A kérdező kommentje:

"milyenek"

és milyen világítás kell?

bocs a sok kérdésért csak most kezdem el és amit lehet előre tudni szeretnék

2011. szept. 25. 13:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Atman AT 3335 külső az 16 ezer Ft, nekem olyan van, de az kevés bele. Annál nagyobb kéne.


Láttam olyat csak már nem tudom hol, pl volt 1000 l/h, meg egy 1200 liter/órás is, 10 literes tartálya volt neki, az jó, de a legolcsóbb ezekből ilyen 23 ezer Ft körül volt ha jól emlékszem. Olcsóbbat nem tudok.

2011. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!