Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kakadu törpesügér párom vizét...

Kakadu törpesügér párom vizét mennyire ajánlatos lágyítanom? Kb. hány nk-nak kéne lennie?

Figyelt kérdés

Már elég sokat olvastam róluk, több fórumon is jártam, a szaporításon gondolkozom. Volt olyan hely, ahol azt írták, h 20-25 literes lágy vizes akit rendezzünk be nekik, máshol 50 lityósról beszélnek. A nagyobb persze mindig jobb, de nekem egy párocska van most egy 30-35 literes akiban. Nagyon sok a növény, sok búvóhely van és egy kókuszdió is, amit imádnak! A nőstény pont ma ikrázott le, nem is számítottam rá, hogy ilyen hamar, úgyhogy a vizet nem is lágyítottam nekik. A víz most kb. 27 fokos, a ph olyan 6.9 körül van. Lehet, hogy ezek a porontyok nem maradnak meg ugyan, de azért próbálkoznék.

A válaszokat előre is köszönöm!:)


2011. okt. 22. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

10 nk körülire le kell vinni a vizet.

Azért jobb külön akiba, mert a keltető vízbe kell tenni penészedésgátlót, és ha sok túlélőt akarsz, akkor ikrázás után vissza szokták tenni a szülőket a másikba, hogy ne egyék meg a kicsiket. (szerintem nem jó ötlet)

A sórákkeltetést addig gyakorold, mert az a legjobb induló kaja, de csak pár órásat tudnak megenni.


Én ott hagynám őket a 35-ösben, még akkor is, ha megeszik az ikrákat. Eleinte biztos megeszik, később meg a kikelteket eszik meg, de idővel belejönnek a nevelésbe. A nagy halgyártók rakják külön a szülőket, és pont ezért nem nevelnek jól, mert nem tanulták meg a szüleiktől, hogyan kell.

Viszont az akvarisztikának pont ez a szépsége, nézni, ahogy vigyáznak az ívó helyre, elúszás után vezetik a kicsiket, stb. Csak sok türelem kell hozzá, mire minden összejön.

2011. okt. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14%
Kakadu törpesügér a párod??? D:
2011. okt. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hőmérséklet: 24-26°C

pH: 7.

Keménység: 1-15 NK°

2011. okt. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!