Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell tölteni az akváriu...

Meddig kell tölteni az akváriumot vízzel?

Figyelt kérdés

az enyém 165 liter és 55 cm magas és kb nekem fél centi szokott maradni az akvárium teteje és a víz szintje között.

így jó vagy mennyi kellene bele?

tető nincs és a világítás kb 5 cm-el fentebb van mint az akvárium teteje.


2012. jan. 31. 17:01
 1/8 Máté Tunde Andrea válasza:
nekem már volt halam,és mi azt csak 3/4-ig töltöttük meg vízzel......szóval....te mennyi idokozonként cseréled a vizet?
2012. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Enyém is 55 magas, 6 cm et eltakar a tető belőle, szóval 49cm ig töltöm. Az a fél cm szerintem kevés, 1-3 cm nek kellene lenni, de ha téged nem zavar akkor maradhat a fél cm.
2012. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halaktól függ. Nyitott akváriumba olyan halat érdemes beletenni, ami nem ugrál ki. Szal mondjuk cápamárnát nem, mert az fél métert is fel tud ugrani.

De úgy általánosan a nem ugrálós halak közül is ha csak 2 centi van fölül, előfordulhat, hogy mégis 1-2 halacska kirepül véletlenül. De normálisan ha olyan 5-6 centi van hagyva, azon már nem ugranak ki.

2012. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

pont beletaláltál mert van cápamárnám de még soha nem ugrott ki a vízből egyik sem.

mióta jobb szűrőm van 2 hetente cserélek vizet.

nekem nincs tető ami takarjon az akváriumból. akkor ha 2 cm-et hagyok ki az jó?

remélem hogy a cápamárna nem ugrik ki

apámnak tetszett meg ezért vettem 2-t de azok voltak a legdrágábbak de az a helyzet hogy én is megszerettem őket és nélkülük nem is lenne igazi az akvárium.

de nem aggódok miatta mert nem is nagyon mennek fel a felszínre sem.

2012. jan. 31. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Pedig a cápamárna szokott direkt hobbiból szaltókat ugrani, úgy mint egy delfin, lehet hogy még kicsik, de majd ha megnőnek á az biztos hogy ki fognak ugrani egyszer majd.
2012. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

csak március végéig bírják ki mert akkor lesz nagyobb akvárium tetővel, de ha szokásuk kiugrani akkor lehet hogy beszerzek egy üveglapot.

az jó ha a világítás fényének át kell menni egy üveglapon?

2012. jan. 31. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy mindegy. Régen volt 1 csukott üvegtetősöm, ahol anubias és jávai moha volt alatta és az megmaradt, nőtt, meg minden. Viszont párásodott az üveglap és havi 1x le kellett mosnom róla a vízkövet ecettel. Ez ilyen plusz fölösleges munka volt, ezért most már csak nyitott akváriumaim vannak :)
2012. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is ekkora akváriumunk van és a felszíntől kb. 5-6 cm-rel lejjebb van a vízszint a hal szaki így tanácsolta anno. Érdemes ráccsal lefedni az esetleges kiugrálás miatt ha nem akarsz tetőt rá.
2012. febr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!