Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyből jönnék ki leg olcsobba...

Menyből jönnék ki leg olcsobban? (megy a kéz)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy minimum 100 literes akváriumot..

a kérdésem pedig hogy mennyi pénzt kéne rásszánnom minimum hogy 1 szép igényes akváriumot összetudjak hozni?

-aljzat

-növények

-szűrő,levegőztető

-megfelelő világítás

Na meg ppersze a halak..

Régebben sokat foglalkoztam ezzel de sosem áltam úgy anyagilag..most talán összejönne de nemtudom honnan és milyet kéne vennem..

a segítséget előreis köszönöm!!


2012. aug. 22. 01:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Hát növényeknek táptalaj a legjobb, nem a kavics.

pl 2 zsák ilyen:

[link]


Aztán fölé erős lámpa, mondjuk 2 ilyen:

[link]


Vagy neon, pl:

[link]


--------

Ha olcsóbban akarod, akkor csinálsz foglalatot és veszel 3db ilyen 23 Wattos kompakt izzót, beleépíted egy műanyag virágládába és az akvárium fölé rakod fejjel lefelé

[link]


vagy 2db 30 Wattosat, mindegy

[link]


-----

Az akváriumok szerintem itt olcsók:

[link]

----------

Szűrő lehet belső, vagy külső - nem tudom milyet akarsz és hogy mennyi pénzed van rá.

2012. aug. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

A szép és igényes az magában foglalja a minőségi aljzatot, és a külső szűrőt.

Így ha mindent újan veszel meg, növényekkel, halakkal, mindenestől 110-120 ezerből jössz ki.


Ha lejjebb adod az igényeidet, akkor kb a feléből.

2012. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

az előttem, írok egy egy nagyon szép igényes és minőségi anyagokból össze állított akváriumot írtak le, én leírom neked kb a legolcsóbbat 100l akváriumot kb tető nélkül10-12 ezer ft vehetsz ha csak apró kavicsot teszel az akváriumba 4x5kg az úgy 3200 ft azután választhatsz hogy mennyiv ízzel töltöd tele ehhez már ha olyan halakat tartasz vehetsz külső szűrőt is de ha csak néhány nano halat tartasz egyelőre elég lehet egy nagyon erős belső szűrő is, ez kb 5-9 ezerig számolj márka és teljesítmény függő ( ezekbe már beporlasztással ki lehet lőni a levegőztetőt, de ha külön venni akarsz ez olyan 1500 ft), fűtőt márkától függően 1600 ft- 800 ig találsz ezek újak használtan max egy 1000 ft, tető ugye még nincs tetőnk ha kell vágatsz plexiből vagy üvegből erre számol 3-4000 ft-ot jó menjünk tovább világítás armatúra kb 5000 ft ból megcsinálhatod ennél olcsóbb nem hiszem hogy lesz növényekre legalább 4-5000 ft ( egy tő anubias 1600 ft, jávai moha 500-700 ft egy csomag, hínár félék 80 ft tő, vízi kalász 1300 ft nagy tővel), először biztos elég lesz, még kell növény táp 400 ft- 3000 ft osig ez a legolcsóbb a felső határ pedig minőségileg és mennyiségileg is jobb, polifoam 1500- 2000 ftig ez kell az egész alá, plusz egy nagyon erős asztal ami legalább 160 kg lazán elbír, időkapcsoló 700 ft- 2500 ft ig a világításnak, hosszabbítók 700 ft- 4500 ft ig, akkor halkaja 3000 ft -12500 ft ig ez is mennyiség, fajta, típus, és minőség függő, egy vödör 200 ft- 400 ft ig nagy vödör 600 ft kb, levegő cső 100 ft kb métere csapok kb 200 ft, leengedő cső ha csak csövet veszel 80- 300 ft métere ha készüléket talajporszívóz az több ezer is lehet de már láttam 2700 ft körül is háló 180- 500 ft ig kis kancsó 200 ft- 400 ft ig csipeszek pár száz forint porlasztó kő 190-250 ft,

fú mindent leírtam???? ja hőmérő 260-900 ft , poszter kb 1100ft - több ezer ft-ig métere vasfa egyébb dekoráció 11000- csillagos égig., halak legolcsóbb neon 150, guppi 190- 380, xifó kb 240-350, citrom lazac 180-260, zebra dánió 180- 290ft ezek édesvíziek ezekből ezek a legolcsóbbak, de vannak több ezresek is a tengeri akváriumok számomra megfizethetetlen összegeiről nem is beszélve, ez a legolcsóbb amit leírta ettől csak drágább van és ez nem biztos hogy a legjobb a számodra, azért írtam le, hogy ilyen is van

2012. aug. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
az előző vagyok még egyszer írom nem ezek a legjobbak, de a legolcsóbbnak biztos azok, mielőtt a többiek megköveznének, bocs a helyesírási hibákért az elején a 800-ról lemaradt egy nulla : - ) , sok sikert és türelmet a vásárláshoz!
2012. aug. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Olcsón?! Na akkor már én is leírom neked...

Nekem egy 77literes akváriumom van... Még ősszel csináltam meg. Bruttó 10.000volt. Megvolt az akvárium,lámpa tartó, meg sima kavicsok, de azok is megvoltak. Ha ez nem lett volna akkor kb 20.000körül lett volna. Aquael fan2, automata 100w-os fűtőt, flora glo fénycső-t... Növényeket kaptam, halak ismét jó áron... kb 4000ft de mostanra már nem olyan sok van...:\

A TE ESETETBEN EZ KB: 50000FT

Ide már külső szűrő kell: az alapból 25e

fűtés: 4e

világítás ahogy hable mondta.. én a neoncsöveket ajánlom... 2 neoncső foglalattal 8000körül van

aljazat: ha igényeset akarsz akkor, de ugyanakkor olcsót JBL MANADO ~5000 de mivel 2 zakó kell 10000(green aquanál olcsóbb:D)

Na akkor folytatom az enyémet.... mivel ez csak "sürgősségi" megoldás volt mert bele voltam őrülve:D ezért az nem végleges állapot volt... most sikerült szerezni kavicsokat, nem olyat mint szerettem volna, dehátna... HA MINDEN IGAZ MA LESZ KÉSZEN AZ AKVÁRIUM:D vettem 15kg-t 2db 5kg-s fekete nagyobbszemű zúzalékot(2x1000ft) + ami a dísz kavics aprószemű fekete szép dekor aljazat... abból 3000volt 1 csomag, ezért vettem alulra az olcsóbbat hogy ne keljen a drágából többet venni...;) Vettem 4db növényt is, miven nincs CO2-őm ezért igyekeztem olyat választani amihez nemkell:D mivel eddig is volt sok növéynem igy csak 4et vettem azokból is a legolcsóbbat 1500volta 4 db.

6500ftot fizettem mindenért.

+ majd veszek halakat bele, sajnos ott nem tudtam mert ezeket pesten vettem, pestről meg halakat nem akartam hazahozni 40fokba... Halak úgy tervezem hogy: ~15 neon vagy valami szép csapathal... durván 4000ft... galaxy razbórákat akartam, de a 15majdnem annyi mint az akvárium a kezdetekbe...xd De ha találok jó áron az lesz, mert nagyon tetszenek:D +15db red cherry (+ 5páncélos ez megvan...)

Ez azt jelenti hogy az én akváriumom 35000ezerből megvan/meglesz, de azért szerencse hogy jó áron tudtam megvenni a dolgokat...:) Lehetne még rajta mit fejleszteni... CO2, de hogyha lesz pénzem az első egy külsőszűrő lesz, vagy talán szeretnék egy nagyobbat, de ahhoz majd új tartó fog kelleni szóval...

Most akkor te jösz... Hát ha szépet akarsz, az pedig a növényeknél kezdődik akkor a növényekre szánj mondjuk 10000 annyiból azért már jókat lehet venni... és ha ugyvan később még vehetsz melléjük. Halak ismét 10e, de ne akard túlzsúfolni... te töntsd el milyen halak tetszenek. Majd ha érdekel rakok fel új képeket a régi akváriumról és az újról is:)

Na akkor a lényeg kb:

70.000-80.000 ft lenne a 100liter

2012. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Jaj elnézést a legfontosabb dolgot kihagytam, ami nélkül nem működik az egész dolog...:D

MIRE TESZED AZ AKVÁRIUMOT?! Ennek kb ~150kg súlya lesz... Ha bízol magadban csinálj egy tarót, (legolscsóbb), ah kevésbé csináltass egy asztalossal vagy pedig vegyél egyet akváriummal, ez jól meg dobja a végösszeget... de ha úgyvesszük a LEGFONTOSABB! gondolom nem szeretnél látni 100liter vizet a szoba közepén, mert nem bírta a szekrény. Nekem is saját van, nem vett, duplán megvan erősítve... és így is a 77liter + berendezés, nagyon meghajlított a a bútorlapot, többek közt ezért is lesz megerősítve, triplán:)

Remélem segítettem, sok sikert helóó:D

2012. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tartóm van..legalábbis olyan fém azstal ami tutira elbírja..

Egyébként igen,nagyon sokat segítettetek!!Köszönöm hogy vettétek a fárattságot és leírtátok!!

Asszem egy 80-max.90-ezret rászánok és jövöhéttől nekipróbálkozok :D

mégegyszer köszi, mennek a kezek:DDDD

2012. aug. 22. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik ezek a zöldkezes ígéretek mindig lepontozást váltanak ki... :)

Nem tudom, az eddigi válaszok közül mi nem volt hasznos. Hát ilyen országban élünk.

2012. aug. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
milyen lepontozást?o.O én zöldet nyomtam mindenkinek!!!
2012. aug. 22. 21:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem is rólad van szó, hanem mások rosszindulatáról.
2012. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!