Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell ikráztatni a...

Hogyan kell ikráztatni a dánió és tetra halainkat?

Figyelt kérdés

Látom, hogy megnő a hal hasa. 100% hogy nem beteg, hanem ikrás, mi a teendő?

Ha csak kiveszem az ikrás halat (nőstény) az ikráztató akváriumba (berendezés megoldva), akkor lerakja az ikrákat és kész?


Hogy néz ki az ikratelep?

Ha másnap látom hogy teljesen lapos lett a hasa akkor leikrázott?


2012. szept. 3. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindkét elnevezés egy csoportra utal, pontosítani kéne milyenfajta halról beszélünk.

Főleg a tetrát, mert (pláne ha az elterjedtebb angol neveket nézzük) abba beletartozik pár száz fajta hal, ráadásul különböző családokból.


Egyébként mindkét fajta szabadon ikrázó, ha erre rákeresel sok infót találsz.

Ezen túlmenően pedig annak kell utánajárni, hogy az adott fajnál mi indítja be az ikrázást. (hideg víz, lágy víz, sötét, stb)

2012. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na jó, előző vagyok, most úgyis van időm.

Általánosságban:

A rajhalak rajban sokkal jobban szaporodnak.

A dániókra ez abszolút jellemző, a tetráknál vannak eltérések, van, amit párban is jó ívatni.


Ki kell választani a szaporítandó példányokat, amik teljesen egészségesek. Fajtára jellemző színűek, testfelépítésűek, szaporításra tökéletes egyedeket.

A nőstényeket az ívató akváriumba kell tenni.


A következő 2 hétben kiváló minőségű eledelt kell biztosítani számukra, ( hímeknek is) élő eleséget, változatos fagyasztott eleséget, kiegészítésnek prémium kategóriás vitaminozott tápokat.

Az utolsó 3 napban fokozatosan meg kell emelni mindkét akvárium hőmérsékletét 2-3 fokkal.

Utána át lehet tenni a hímeket a nőstényekhez, és utána, egy részleges vízcserével, azonos hőmérsékletű, de lágyabb vizet hozzáadni.


Aztán nem szabad háborgatni őket, az akváriumot eleve csendes, nyugodt helyre kell tenni, íváskor pedig ha nagy a mozgás a környezetében, el kell takarni az akváriumot.


Aztán a hímek udvarolnak, ingerlik a nőstényt az ikrázásra. Ha ez megtörtént, akkor megtermékenyítik az ikrákat, amik lehullanak az akvárium aljára.

Ikrarács, vagy nagy kavicsok, közé.


Utána a szülőket ki lehet halászni az ívató akváriumból az eredeti helyükre, ahol ezidáig meg őrizni a megemelt hőmérsékletet.

Ha a szülők visszakerültek, napi 1 fokkal csökkentve vissza kell állni az eredeti hőmérsékletre.


Az ivadék gondozás pedig egy következő történet :)


Egy klasszikusan szabadon ikrázásra berendezett akvárium, zebradániók ívásával:

http://www.youtube.com/watch?v=E381CoymOT8

2012. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm hogy szántál rá időt leírni! Sokat segítettél!

(Én egy picit összetévesztettem az elevenszülő halakkal...hát igen, majd belejövök)

Volt egy dánióm nagy pocakkal, kivettem az ívatónak szánt akváriumba, majd másnap lapos lett a hasa ígyhát visszatettem.... de nem lettek kishalak. Mostmár értem miért. :-)

2012. szept. 5. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!