Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Teljesen kezdő vagyok ebben a...

Cirboja kérdése:

Teljesen kezdő vagyok ebben a témában 50 literes az akvárium amit vettem komplett szűrővel, vízmelegítővel, világítással.3 zebradánió,1 vitorlás,1 acistus,1 aranyhal. A halak összetétele, mennyisége jó? Még szerény a belső kinézet is.

Figyelt kérdés

2012. szept. 13. 11:53
1 2 3
 11/27 YourDestiny ***** válasza:
8 hal ideális lehet, mondjuk 6 zebradánió, és talán 3 törpe szívóharcsa, ez elég, ugyanis a jelenlegi szűrőd 50 literbe nem elég. MINIMUM 2-3 hétig kellett volna az akváriumot járatni a halak érkezése előtt, nem 2 napig.
2012. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

A következő kérdés amiben szeretném,ha kiosztanátok a fejem.

A szűrő. Jelenleg levegővel együtt forgatja a vizet maga elé lefelé. Ez jó így vagy máshogyan kell szerelni?

2012. szept. 13. 16:23
 13/27 bamboochatheone ***** válasza:
Jó az úgy.:D
2012. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 YourDestiny ***** válasza:
A levegőztetést nem muszáj használnod. Ha felszereled az esőztetőt és a víz alá néhány centiméterrel elhelyezve kicsit felfelé nézve állítod úgy, hogy fodrozza a vízfelszínt, azáltal elegendő mennyiségű oxigén oldódik a vízbe.
2012. szept. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Sikerült elajándékoznom a nemösszeillő halakat,persze nem egy helyre.Megmaradt a 6 zebra,az algaevő,és vettem hozzájuk 4 guppit.Kb 1 hetet töltöttek együtt.Minden rendben is volt ma reggelig.Mind a 4 guppi elpusztult reggelre.Nagyon sajnálom őket.Mi lehetett a baj?Valamit rosszul csináltam?
2012. szept. 27. 09:25
 16/27 YourDestiny ***** válasza:
A szűrőt kellene mihamarább lecserélni. Gondolom ilyen alapvető hibákat nem követtél el, hogy klóros vízzel csinálod a heti részleges vízcserét, csapvíz alatt mosod a szűrőszivacsot, stb. ugye?
2012. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A vízcserénél 1-2 napig állni hagyom a vizet, hogy elillanjon belőle a klór, a szűrőt pedig eddig úgy mostam, hogy ami vizet kivettem az akváriumból abban mostam át. 1/3-át szoktam kicserélni a víznek.Úgy olvastam valamelyik hozzászólásban,hogy kéthetente kell cserélni a vizet. Lehet, hogy itt hibáztam?
2012. szept. 27. 15:00
 18/27 YourDestiny ***** válasza:
Hetente, ilyen kis akváriumnál ez nem halasztható. Viszont amint írtam, a szűrés is kevés, ezek a fajta szűrők nem sok mindenre jók a pici szűrőfelületükkel.
2012. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
És ha raknék bele még 1 szűrőt? Mit javasolnál? Persze attól még cserélném a vizet rendszeresen, csak arra gondolok, hogy így talán jobb hatásfokú lenne a szűrésem.A legjobb megoldás tudom az lenne ha vennék egy nagyobb szűrőt,de a jelenlegi cuccommal lenne jó valahogyan megoldani a problémát.Amúgy meg köszönöm az eddigi segítséget!!
2012. szept. 27. 17:34
 20/27 YourDestiny ***** válasza:
Na most akkor a jelenlegi cuccoddal akarod megoldani a problémát, vagy venni mégegy szűrőt? A jelenlegivel annyit tudsz csinálni, hogy a szenes kosárka helyére teszel mégegy szivacsot, és felváltva tisztítod őket, vagy a szenes kosárkába veszel Siporax Mini-t, a 250-es kis csomag sok is lesz bele. Így ahhoz sose kellene nyúlnod, biológiailag többet érne, mint a szivacs, ez utóbbit kellene mindössze rendszeresen tisztítani.
2012. szept. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!