Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium indításhoz használhat...

Akvárium indításhoz használhatok másik akváriumból származó vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Szóval, még nem esedékes mert még csak informálódok, keresgélek stbstb DE ha már ott tartok, hogy esedékes lesz, akkor jó lenne tudni...


Lényegében arra gondoltam, hogy egy ismerősöm beállt akváriumának vízcserés vizét felhasználnám amikor indítom az akváriumom.

Gondolkodtam rajta, hogy mivel nem szeretnék bele úgymond mesterségesen dobozolt baktériumot adni, mégis mivel segíthetném a kicsikék elszaporodását majd az akváriumomban. Ekkor jutott eszembe, hogy egyik ismerősömnek van egy több éve beállt akváriuma, amiből a 25%os vízcserés vizet fel tudnám használni valahogy így: belemosott szűrő+tőle származó akváriumvíz az akváriumomba. gondolkodtam azon is, hogy a tőle származó vízben közvetlenül járatnám pár napig a szűrőt. fontos, hogy egészséges vize van, jól karban tartja az akváriumát :)


Véleményetek szerint jó lenne ez a megoldás? Tényleg nem szeretnék "dobozolt" baktériumflórát hozzáadni, ha kéznél van egy már jól működő akvárium vize :)


2012. szept. 22. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze érdemes így "beoltani" a vizet. Én úgy szoktam ha csinálok egy újat, akkor egy régiből rakok át bele vizet, amennyit tudok és így nem kell már sokat várnom, attól függ mennyi vizet raktam át, de hamarosan bele is teszem a halakat.
2012. szept. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem vízcserés vizet raknék bele, hanem éppen ellenkezőleg. De jó ötlet, hogy akváriumból raksz vizet.
2012. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. szept. 22. 21:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem biztos hogy jó ötlet, illetve csak szigorú feltételekkel.

Elősegíteni a baktérium szaporodást egyébként egy kis fagyasztott halkaja beszórásával lehet, hiszen abból bomlástermék lesz, amin a szűrőbacik élnek.


De visszatérve az eredeti gondolatmenethez, az, hogy hable a saját akváriumából rak az újba, az egy dolog.

De máséból... azt legalább annyira kell ismerni , mint ha a sajátod lenne.

Mikor volt benne betegség, hányszor, mikor került bele új hal, növény, bármi, mikor volt hal pusztulás, mi volt az oka,

milyen algák vannak az akváriumban, felfedezhető e benne ecsetalga, pontalga, fonalas alga...

Persze attól, hogy ha mégsem használod fel az ő vizét, ezek a dolgok, még ugyanúgy nálad is megjelenhetnek, semmi nem garancia, de azért nem árt alaposan körülnézni abban az akváriumban.

2012. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hmmm...igazad van, majd kikérdezem azért de amennyire tudom nála nem gyakoriak a betegségek és az azokból eredő elhullások...de jogos, utána kell járni :)
2012. szept. 23. 00:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Az igaz, pl ha van ecsetalgája, kis fekete pamacsok a növényeken, fákon, köveken, az nézd meg jól, akkor inkább ne, mert azt nem tudod kiírtani.


De az egyébként bármikor lehet növényen nálad is, amikor újat veszel. Tehát azt is meg kell nézni hogy mit veszel.

2012. szept. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az hogyha csak zöldalga vagy barna alga van benne, az nem baj. Az minden akváriumba van többé-kevésbé.
2012. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hable...asszem ha még kérdésem lesz Neked fogok írni :) köszi szépen a tanácsot :) amúgy emlékeim szerint zöldek a növényei foltok nélkül...de elfutok majd ma meglesni :)

és amúgy szerinted kezdő akvárium méretnek megfelel a 100liter körüli? de minimum 80liter? kisebbet nem szeretnék mert tudom, hogy minél kisebb annál macerásabb a dolog :)

2012. szept. 23. 01:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Írhatnál egy összefoglalót a négy és fél év távlatában, hogy hogyan alakult a kezdésed, illetve voltak-e gyermekbetegségei a kezdeti akváriumozásodnak :)
2017. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!