Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenem megvan egy akváriumho...

Mindenem megvan egy akváriumhoz. Hogyan rakjam össze? Mik az első lépések? Laikus vagyok.

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy először a homokot tegyem bele, aztán a fűtőt,a növényeket aztán.... és járassam egy hétig.Anci halaim lesznek, és 200 l-es az akváriumom.
2012. dec. 9. 20:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Csak anci lesz??
2012. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én úgy raktam össze, hogy:


1 táptalaj ->eligazgat, hogy az akv szélénél ne legyen (homokkal falaztam körbe)

2 homok ->kézzel, szépen berakta ma 20 kiló homokot...

3 szűrő, fűtő -> hőfokot előre beállítottam, szűrőbe a bacika beletettem (vettem ilyen kapszulás bacit)

4 félig víz -> egy tányért tettem a homokra és eleinte kézzel meregettem, majd mikor lett 5 centi víz, akkor a tányérra öntve óvatosan beöntöttem. eredmény: nem kavarodott fel a homok :D

5 növény ültet -> előre elkészített vázlatrajz alapján ültettem

6 tele víz ->szintén a tányéros módszerrel. 3/4-től pedig kézzel tartottam a tányért a víz felszínének közelében és úgy önöttöttem. továbbra se kavarodott fel a homok :D

7 szűrő bekapcs

8 világítás feltesz

2012. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 YourDestiny ***** válasza:
3-4 hétig. Azért mielőtt beteszed a fűtőt, nem árt bele víz :). A növényeket is úgymond sekély vízbe ültetném.
2012. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Igen csak anci lesz. Mindenkinek köszönöm a választ.

Milyen növényeket ajánlotok ehhez a halfajtához?

Más hal fajtákat ez a faj eltűr? Tenyészteni akarom őket.

2012. dec. 9. 20:33
 5/19 anonim ***** válasza:
jajjj kihagytam, hogy ez a művelet amit leírtam...nekem beletelt vagy 5 órámba :D életem első akváriuma volt és sokáig matattam vele :D
2012. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
basszus az is kimaradt, hogy nálam 112literesről volt szó...bocsi csak skypeon fáraszt egyik csoport társam egyetemről :D
2012. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Semmi baj. Köszike. Még egy kérdésem van akkor hogy neked mennyi áramot eszik az egész akvárium cakum pakk?
2012. dec. 9. 20:38
 8/19 A kérdező kommentje:

Tudom hogy folyamatosan megy nap mint nap,csak nemtudom mennyi költségre számítsak.

Ja és a fűtőt előbb teszem be a vizbe és aztán kapcsolom be?:)

2012. dec. 9. 20:38
 9/19 anonim ***** válasza:

basszus kiszámoltam már valakinek itt :D de megteszem megint.

mond el, hogy:

milyen szűrőd van (a fogyasztása érdekel)

hány darab és hány wattos fénycsöved van

hány wattos a fűtőd :)

milyen arányban kevered a vized lágy vízzel


ezek alapján ki tudom neked számolni :)

az enyémet is kiszámolhatom neked ha attól jobban érzed majd magad, de a fogyasztás ezektől függ. én napi 9 órát világítok 48 wattal, 2 szűrőm megy folyamatosan és 100 wattos a fűtőm, emellé 50%ban lágyvizezek...szóval lehet neked nem lenne reális a számításom :)

2012. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hu nemtudom megmondani ezeket mert már alszanak faterék, de azt hogy a tied mennyit fogyaszt kíváncsi avgyok. köszike.
2012. dec. 9. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!