Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pontosan 5 napja vettem egy...

Pontosan 5 napja vettem egy nőstény ramirezit, na már most máig nem volt gond, de észre vettem, hogy a vízmelegítőnél dekkol állandóan, és elkergeti az arra tévedt halakat, ezt miért csinálja?

Figyelt kérdés
a vízmelegítő tapadókorongjain fehér penész szerű valami van ,de nem tűnik ikrának ,vagy rosszul tudom, és a ramirezinek ilyen az ikrája, ilyen fehér penész szerű és azt védi? jó lenne tudni, mer ha nem az ,akkor holnap kivesszem a melegítőt és lemosom (ja nincs hím ramirezim csak ö egyedül de valszeg ha ikra még az üzletben termékenyítette meg egy hím
2013. jan. 21. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

De a hímnek azt utána kéne megtermékenyítenie, miután a nőstény lerakta. Tehát így most semmit nem ér az ikra. Le lehet mosni.


De egyébként meg vegyél neki valami lukas követ bújkálónak.

[link]

A sügerek szeretik ha van saját szobácskájuk, amit védhetnek, és bemennek ilyen lukakba.

2013. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ó tele az aksi bujkálóval , tele sziklákkal , ilyen kerámia szerű barlanggal . kókuszdió is van benne :) tele növénnyel

szóval nem is értem , hogy miért a vízmelegítőt választotta területének, és miért azt védi, de elég agresszívan ,ebből a fehér valamiből gondoltam ,hogy az ikrája lesz, és azt, de akkor az mi, lemossam ?

2013. jan. 21. 22:39
 3/4 A kérdező kommentje:
ja látom írtad, hogy lemoshatom , köszi szépen !
2013. jan. 21. 23:03
 4/4 anonim ***** válasza:
A halak úgy szaporodnak hogy a nőstény leteszi az ikráit és arra ereszti a hímivarsejteket a hím, vagyis hát a legtöbb hal így csinálja, szóval mosd le nyugodtan. Nem lehet amúgy hogy amúgy hideg neki az akvárium és azért megy a melegítóhöz? Mondjuk nem értek hozzá de ez tűnik logikusnak
2019. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!