Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatom legyen az...

Milyen aljzatom legyen az akváriumomban?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyöngykavics van, de nem fejlődnek benne jól a növények. Kérek lehetőleg linket is hogy hol vásároljak.

2013. febr. 15. 16:54
 1/6 YourDestiny ***** válasza:

Sötétet, világosabbat szeretnél? Milyen halak mellé lesz? Nem mindegy. Egyáltalán normál talaj, vagy táptalaj kell? Táptalajból a JBL Manadot javaslom, szép, jó, csak kicsit könnyű talaj. A Pro Soil se rossz, az sötétebb.


[link]


[link]

2013. febr. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Guppik mellé 80 l sötétebbet szeretnék.
2013. febr. 15. 17:04
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
Sötét lenne a bazaltzúzalék, de az elég nehéz talaj. Mondjuk az apró szemcsében fejlődhet a növény, de ha van bármilyen aljzatlakód, akkor felejtős, mert elég éles tud lenni. Az általam linkelt táptalajok viszonylag olcsók és jó minőségűek. Ha nem tetszik, esetleg szitálj valami sódert, olyan 1-2 millimétereset.
2013. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nincs alzatlakóm, akkor a bazaltzúzalék jó?

Hol vegyek? (Keresgéltem, de sehol sem találtam....

2013. febr. 16. 13:28
 5/6 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem a legtöbb boltban is van. Az 1-3 millis jó lehet, de persze egy táptalajnak a nyomába se ér. A bazalt nehezebb, nem olyan "átjárható" talaj.


Esetleg nézd még meg ezt, ez is teljesen jó és olcsó:


[link]

2013. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez az Aquadepo-s jó? A növények fejlődnek benne rendesen? Úgy tudom a növénytalaj használatánál az aljzatot félre kell kotorni, oda egy adagnyit rakni belőle aztán a tetejét megszórni aljzattal. Ez így van? Tehát lehet kombinálni a kettőt? A 80 l-es akváriumomba mennyi kell? Az aljának a méretei:30cmX60cm.
2013. febr. 16. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!