Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik lehetnek azok a kis úszó...

Mik lehetnek azok a kis úszó izék az akváriumomban?

Figyelt kérdés
néhány napja vettem észre őket nagyon kicsik, kb, 1-2mm-esek és olyan világos barnás színük van egyszer amikor joban megnéztem vannak pici lábaik is azzal tök györsan eveznek ls nagyobb szemü kő van az akvárium alján és azok között meg alá ugrándoznak mert nem olyan minha usznának!! egyszer megdöglött bent egy hal és nem vettem észre csak napokkal később mert olyan helyen volt, és amikor megláttam már tele volt olyan kis izékkel amikről az elöbb irtam és tele lepték ki sem látszott már nyomorult hal...... fuj de undi volt!!! de egyre többen lesznek egyiknap jópárat sikerült kihalásznom és megnyomtam egyet de olyan kemény volt minha apró csigaházakba lennének belebújva!! szoval nemtudom mik lehetnek ezek, de már sokan vannak ha valakinek van sejtése mik ezek vagy neki is volt már ilyen legyenszíves irjon!! a normális válaszokat előre is köszönöm!! :)
2013. márc. 2. 22:55
 1/4 _.-Akv-._ ***** válasza:

A kérdés alapján ha nem lett volna leírás habozás nélkül beírtam volna hogy halak XDD


Amúgy a leírásod alapján kagylósrákra tippelek, vagy nemtudom.

2013. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!! amugy próbáltam ugy fogalmazni hogy nehogy valaki odairja hogy halak mert már nekem is megfordult a fejemben hogy valaki oda fogja irni!! :D és amugy nem tudod hogy kerültek bele???
2013. márc. 2. 23:03
 3/4 _.-Akv-._ ***** válasza:

Ez: [link]


És ezek: [link]

Alapján nagyon gyorsan szabadulj meg tőlük!!! Azt sajnos nemtudom hogy kerültek oda. Én ilyen szempontból szerencsés vagyok, nekem eddig semmi ilyesmi nem volt.


Szerintem próbáld meg őket csővel leszívni vízcserék alkalmával. Vagy ha kislyukú a hálód megpróbálhatsz azzal is operálni.

2013. márc. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én azt javasolnám a teljes eltűntetéshez, hogy egy gyógymedencébe tedd át a halaid, és a növényeid egy gyorsfürdő után, a szűrőt anélkül egy vödörbe. a gyógymedencében végett Girokill kezelést. (ez egy nem nagyon ismert Neptun termék, ami szerintem eléggé jó. 20lvízre 1 tabletta, 2napos fürdetés. ezután egy 1/3-os vízcsere javasolt.). majd kezeld meg a rákokkal teli medencét egy Girokill-kúrával, majd 50%-os vízcsere után pedig dupla a adag dezinfekttel. 3napmúlva 50%-os vízcsere, és meg is vagy az egésszel.

én így csináltam, mert nekem a tubiflex etetés után elentek meg, és ez kivitte őket. :D

remélem segítettem, és hagyasd jóvá az itteni szakértőkkel :)

2013. márc. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!