Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez tényleg igaz? "Ha a békát...

Ez tényleg igaz? "Ha a békát forró vízbe dobjuk, azonnal kiugrik onnan. Ha azonban folyamatosan melegítjük alatta a vizet, amiben úszkál, akkor úgy fő meg, hogy észre sem veszi. "

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Igaznak hangzik, de inkább ne próbáld ki, szegény béka.. :)


Egyébként nem lehet, hogy ez inkább valami körmönfont metafora, amivel arra utalnak, ha lassan adagolod a dolgokat fel sem tűnik?

2009. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj dehogy akarom kipróbálni :) csak nagyon érdekesnek hangzik!

Igen, lehet hogy metafora, így ahogy mondod, de végülis a metaforáknak is van igazság alapja, különben nem példálóznának vele, nem? Ezért én úgy gondolom hogy csak igaz lehet, de jó lenne biztosra tudni :) mert nagyon érdekes.

2009. szept. 16. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom... Hát, ha magamból indulok ki, akkor hiába melegítik alattam, egy idő után túl meleg és kimászok..

Lehet, hogy béka nem olyan okos, de csak feltűnik neki is, hogy valami túl meleg kezd lenni és inkább kiugrik.. Tényleg érdekes...

2009. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rák,elvileg a élve bedobod rögtön meghal.Vagy ez kamu,vagy a béka is meghal azonnal,legalább is szerintem,nem kezd el felúszni a tetejére a víznek,meg ugrálni.Ha mást nem,elájul a hirtelen forró vízben.Szerintem.Üdv Lucky
2009. szept. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Még, ha ösztönösen, ki is ugrana, akkor sem hiszem, hogy túlélné.Mint ahogy az is biztos, hogy még a hideg vízben sem maradna meg, amibe tennénk.Ha viszont a megszokott helyét melegítenénk, mondjuk egy kisebb kerti tó vizét, szerintem kimászna.De igazából fogalmam sincs és valószínűleg,nem is lesz.SN.
2009. szept. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A változásokat próbálják ezzel a példával érzékeltetni. Vállalatgazdaságtan órán hallottam ezt először.A hirtelen változások szembetűnőek, egyből tudunk lépni, változtatni a dolgokon, mert felismerjük a veszélyt(a forró vízbe tett béka is egyből kiugrik a lábosból, és életben marad), azonban a lassan, fokozatosan bekövetkező változás, egy hosszabb folyamat, azt nem vesszük észre, nem ismerjük fel a helyzetünket, és "megfővünk", mint béka a lassan melegített vízben.
2021. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!