Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen neműek a meggyhasúim?

Milyen neműek a meggyhasúim?

Figyelt kérdés

Van egy tippem, de nem szeretnék senkit befolyásolni.


[link]

[link]


2013. máj. 19. 10:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A képen látható "hajóban" vannak az idő nagy részében. Mindkettő rázza magát a másiknak időnként - leginkább ez bizonytalanít el, mert olyan, mintha udvarolnának.
2013. máj. 19. 10:33
 2/16 anonim ***** válasza:

Lehet másnak más tippje lesz, de ez szerintem két nőstény,

a hímeknek hosszabb a hátúszó és nem ennyire díszes, plusz a nőstény kicsit tömzsibb rövidebb is, meg kisebb.

2013. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A többi halat elkergetik a hajó közeléből (pl. van szívóharcsa, tisztogatná a hajót, de megcsipkedik és elzavarják), de máshol nem bántják őket.
2013. máj. 19. 11:19
 4/16 anonim ***** válasza:
Ők ilyenek, amit kijelölnek barlangnak az védik, nálam ezért kellett több búvóhely.
2013. máj. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az mitől lehet, hogy rázzák magukat? Kb. percenként begörbített testtel megrázzák magukat, ha a másik is ott van. Ilyenkor amelyiknek ráznak,az válaszként szintén megrázza magát.

Leszbikus halak? :)

2013. máj. 19. 12:08
 6/16 anonim ***** válasza:

A sügereket egy két kivétellel inkább külön kell tartani, nem rég óta vannak meg, még figyelem a viselkedésüket, szerintem ez azért lehet mert belőlük egy párt ajánlatos egy akváriumba, kioktatott egy véleményem szerint porfi sügér tartó hogy az étrend sem mindegy, nagy ellenségük az elhízás, én kifejlett egyedeket kaptam most minden másnap kapnak enni kövérek egy kicsit.

Szóval szerintem hosszú távon nem biztos hogy megfér majd a két nőstény, és ahogy a képet nézem a tieid is el vannak hízva.

2013. máj. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Elhízottak? Tyűha.. két napja vannak nálam, ennyi idő alatt el tudnak hízni?


Dániókkal és két szívóharcsával vannak együtt. Nincs velük konfliktus, kivéve az egyik szívóharcsát, az sokadszorra is a hajóra pofátlankodik, őt néha megtépik.

A dániókat nagy ritkán feléjük úszva arrébb tessékelik a hajótól, de ott verekedést még nem láttam.


Veszek egy hímet majd, de keddnél korábban nem fogok tudni. Illetve kérdéses, hogy a fővárosban hol kapni jó minőségű (nem beteg, nem fertőzött) halakat.

2013. máj. 19. 12:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem tennék be így melléjük hímet, a hím cefet agresszív, ahonnan én hoztam ott pár neont leaprított, és az egyik nőstényt elzavarná, lehet bántaná is.


Sügér az sügér, legjobb a külön sügéres akvárium, van példa a ramirezi törpesügér az elég jól elvan társasba, az afrikaiaktól társasban mindig ódzkodtam nálam most is külön vannak.


Két nap alatt persze nem tud elhízni de elég vehemensek ha kaja osztás van és így a kereskedésbe is juthat elég kaja.


[link] az első kép


[link] ez egy jó pocakméret.


Sok mindent nem szoktak mondani a kereskedésekbe, de azért azt szokták hogy sügér az sügeresbe.


De mint mondtam annyira nem értek hozzá, társas akváriumaim vannak, most csináltam egy kis sügerest abba egy pár van, csiga van mellettük.


A nemeket meg tudom különböztetni, körültekintően utána érdeklődtem mindennek ami velük kapcsolatos, a helyük is úgy lett kialakítva hogy otthonos legyen.

2013. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja a hím az kb kétszer akkora lesz mint a nőstény.
2013. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Most én egy túltelepített akváriumból hoztam el őket, egy hím és egy nőstény, hosszasan figyeltem őket, kineveztek egy virágos részt barlangnak, ha azt megközelítette valami 7-8 centire akkor közös erővel kirontottak, és megrendezték, ha ez jól sikerült akkor megvolt a vacsi is, ez a sügér, azért kell külön aksi neki. Nálam a hím olyan 8-9 cm, a nőstény kb 5 centi, de a hím sokkal vaskosabb.
2013. máj. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!