Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő hirtelen nyomás...

Czövek Béla kérdése:

Külső szűrő hirtelen nyomás csökkenés, miért?

Figyelt kérdés

Üdv.

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Készítettem egy külső szűrőt az alábbiak felhasználásával: 160-as műanyagcső, PVC kupak ( alja / teteje ), 16-os szilikoncső ( mind 2 ág ), műanyag csapok, Hailea HL-BT700 motorja nyomja a tiszta vizet vissza. Ment is hónapokig, havonta tisztítva.

A probléma a következő:

Szépen összepakoltam mindent, minden rendben ment, indult, szűrt, a levegőt is kellően befújta, míg nem egyik napról a másikra lecsökkent a víz nyomás. Gondoltam felszívott valamit, kipucolom, meg is tettem, de semmi változás, kitakarítottam A-Z-ig még egyszer a motort is, tartályt is, csöveket is, nem változott semmi.

Kivettem a motort, vödör víz, nyomja a vizet, mint az őrült, visszarakom, alig viszi.

Falnak megyek tőle.

Javaslatok?



2013. máj. 29. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Valahol a motor körül lesz tömítettségi probléma. Valószínű hogy a motor magában azaz a szűrőben keringeti a víz "X" részét, vagy valahol meg van törve a cső. Elsősorban a szívóágban.
2013. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A csövek nincsenek megtörve, a motor külön is ki lett pucolva.

Még valami lehetőség?

2013. máj. 30. 06:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Tuti hogy a cső tövében van valami moha darab, vagy egyéb, ami elállja a víz útját.
2013. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld megfordítani a motort, hogy a szívó ág legyen a fújó ág, hátha úgy beindul.
2013. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Működni működik, csak kb. fele annyira nyomja a vizet, mint előtte.
2013. máj. 30. 11:29
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor hát adott a kérdés: Milyen pumpát vegyek?

Aksi: 200 liter, tartály: ~5 liter, emelnie kell: ~30cm, 16-os szilikoncső.

Szűrőanyagok: ülepítő rész:~3cm, ritka szivacs 3cm, siporax~1liter, sűrű szivacs 3cm, agyag cserép összetörve kosárban~1liter, perlonvatta, perforált lemez, hogy ne szívhassa be a vattát.

Mit ajánlotok, ami megfizethető és elegendő, hogy a levegőt is befújja? ( linkek is jöhetnek )

2013. máj. 31. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!