Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SERA Algovec használata hogyan?

SERA Algovec használata hogyan?

Figyelt kérdés
Kissé zavaró az, hogy alganövekedés szabályzó, amit akváriumban kell használni, DE szerepel rajta az is, hogy "káros a vízi szervezetekre, vízi környezetben hosszan tartó károsodást okozhat". Most akkor hogyan kell ezt használni?

#akvárium #alga #alga szabályzás #Sera algovec
2014. dec. 4. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sehogy. Nagyobb kárt csinál az akváriumban, mint hasznot.

Ha nagyon algásodsz, akkor valamit a világításodon kell változtatni, és /vagy a szűréseden erősíteni, pl egy külső szűrő beüzemelésével.

2014. dec. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ammónia miatt jelenik meg legtöbb esetben az alga. Mekkora akváriumod van? Mivel szűrőd? Mennyi hal? Csatlakozom az előttem szólóhoz, nem szabad az akváriumot vegyszerezni.
2014. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
180 literes akvárium, a belső szűrőbe minden lehetséges betétet (foszfátmegkötőtől kezdve a kerámiagyöngyökön át) megvettem, a hetente cserélendőket hetente cserélem, a nitrátmegkötőt 6 hetente. Emellett 2 hetente van vízcsere és aljzatporszívózás, de ha ez elmarad (most kb. 3 hét telt el) akkor elég sok lesz az üvegen, de a növényeken is van egy letörölhetetlen sötét színű alga, nem tudom, milyen faj, lehet, hogy ecsetalga. Illetve egy ideig le lehet sikálni, aztán nem, az ilyen növényekről inkább levágom a levelet. 14 hal van (1 vitorlás, 2 bozóthal, 2 meggyhasú, 4 kulcslyuk sügér, 4 tetra, 1 gibbiceps harcsa). Nincsenek túletetve.
2014. dec. 5. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát azért nem kevés hal ez. Egy normális külső szűrővel nem lennél túltelepítve, de egy belső ekkora és ennyi hallal már nem bír el, ahogy az ábra is mutatja. Az ilyen foszfát meg nitrát megkötő vackoknál többet ér a heti vízcsere. Szerezz be egy külső szűrőt vagy csökkents az állományon mert sose fogsz tudni megszabadulni az algától véleményem szerint.
2014. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

Ez az eset tipikus példája annak, hogy ilyen mesterséges dolgokkal nem lehet egyenesbe hozni egy akvárium egyensúlyát.


Foszfát és nitrátmegkötő gyanták? Amennyi pénzt erre költöttél, inkább betehettél volna egy plusz fénycsövet a tetődbe és még pár gyorsan növő növényt, és mindkét tápanyagszinted a normálisra csökkent volna.


Az a javaslatom, hogy az ilyen erősen természetellenes és drága(és felesleges) módszerek helyett kicsit ismerd meg a természetesebbek is, amivel a költségeidet, és az erőfeszítéseidet is csökkentheted, hogy egészséges akváriumod lehessen.


Ajánlom a figyelmedbe ezt a két cikket:


[link]


[link]

2014. dec. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, és egy külső szűrő sem árthat, de ha szereted a növényeket, legalább olyan hatásfokúak, ha jól tartod őket.
2014. dec. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem van több akváriumom amiben nincs alga, van a te méretedhez hasonló is.


Nehéz így okosat mondani a leírásod alapján, inkább leírom az általam használt teóriát, ez működik nálam 75 literes akváriumtól 850 literesig.


1 kaja, csak fagyasztott planktonszerű kaja mellé főtt forrázott zöldségek, száraz nincs átlag attól van a legtöbb alga.

2. ammónia, a halaktól, gerinctelenektől jön, az algásodás fő oka.

3. Szűrés, az ammóniát baktériumok alakítják át nitráttá, nekik kell biztosítani nagy felületet, ez lehet jó talaj, nálam a rostált apró szemű sóder és a jbl manadoval be is zárult a baktériumoknak alkalmas talajok listája.

A szűrésnél még fontos a szűrőanyag, ez a jól bevált siporax és szivacs egy külső szűrőben.


4. világítás, alacsony fényerővel 14 órával indul, ha kell akkor beszerelek még egy fénycsövet, 0.3-0,4 watt/liter körül használok, az én meglátásom szerint nincs értelme akváriumot tartani alacsony világítási idő mellett, mivel nem látja az ember az akváriumát.

5. növénytáp, kálium+micro elem kiegészítés átlag elég, erre easy life profitot használok, a halak adják a nitrogént.

6. Növények, bezárják a kört, felveszik a nitrátot, foszfátot, káliumot, kalciumot, magnéziumot.


Vegyszer, megkötő anyagok, stb nincs, felesleges.

2014. dec. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Utánanéztem az algáknak és tulajdonképpen nem olyan rettenetes a helyzet, mint amiket láttam, az algák pedig afféle "pont algák", csak a legutóbb vett növényen jelent meg ecsetalga, de azt most azonnal kezelésbe vettem. Az akvárium és felszerelése teljesen új, a fénycsövek is, szerintem a fénnyel nincs baj. De megfogadom a tanácsaitokat, főleg az utolsó hozzászólóét. A halállomány legfeljebb magától csökkenhet ( a vitorlás már kb. 6 éves) és az egész társaság együtt van évek óta, kivéve a meggyhasúakat.

2014. dec. 5. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha sikerül eltalálni a dolgokat akkor kevés gond szokott lenni.


Példa ez ami a te méretedhez hasonló, minden évben átrendezem mert focilabdaméretük lesznek a gyökerek.

Ilyen kinézettel fejezi be a 2014-es évet: [link]

Ezt a kinézetet így kezdte: [link]


Közben metszeni kell bőven: (a képen levő metszés háromnegyede belőle van 2-3 hetente) [link]


El kell találni a dolgokat akkor nincs gond.

Nekem szerencsére csak 3-4 hetente kell 1-2 órát rá áldozni.

Egészséges, jól fejlődő növények mellett nem marad meg az alga, azoknak meg jó szűrés kell meg a szűrésnek köszönhető nitrát.


(nem a legszebbek az akváriumaim, nekem a praktikum a lényeg plusz a ráfordított idő kevés legyen)

2014. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ne beszélj, gyönyörű az akváriumod!!! Honnan szereztél be ilyen szép gurámikat? Az előtérben az alacsony növény milyen faj?
2014. dec. 6. 11:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!