Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2006-os szűrő mekkora...

Eheim 2006-os szűrő mekkora akváriumhoz jó?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ilyen szűrőt, de nem tudom, mit kezdjek vele.

Mekkora és milyen típusú akváriumhoz ajánlanátok biztonsággal?

Van itthon egy üres kb 30 literes akvárium. Abba esetleg jó lenne?

Van még sok-sok fekete agyagos talajom is, abból építenék bele dombokat esetleg. Plusz kövek. Milyen élőlényeket lehetne belerakni?



#akvárium #szűrő #Eheim 2006
2015. febr. 13. 11:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Alul van a virágföld, a tetején meg a sima nem oldódó talaj.
2015. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Egyelőre még csak sima aljzatot raktam be, táptalaj nincs. Csak használtam már korábban egy másik akváriumban, aztán eliszaposodott. Hiába mostam át, nem sokat segített neki.


Elég idétlen arányai vannak az akváriumnak, az egyszer biztos :D Na majd holnap ha letisztul, ügyeskedek még vele.

2015. febr. 14. 18:59
 13/31 anonim ***** válasza:

Ja akkor ok, a szűrő majd megoldja, tényleg nem könnyű berendezni, jó ügyeskedést.


Csak még egy, nekünk otthon az összes akvárium közül a legkedvesebb amire mindig öröm ránézni ez: [link]


Annyira szép a felszínen a kocsány nélküli ambulia, és a legerősebb világításnál sem algásodik, kicsik a levelei ha erős a fény.

2015. febr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

És a kocsány nélküli ambúliának van valamilyen különlegesebb igénye?

Csak mert egy másik akváriumban nekem is van, de újabban elkezdett az alja felkopaszodni, és kicsit barnul is, csak a legteteje szép üdezöld. Az is igaz, hogy a világítást fentebb raktam, mert az anubias elkezdett zöld pontalgásodni.

Visszateszem a fénycsövet az eredeti magasságára, inkább áthelyezem az anubiasokat árnyékosabb részre, de előfordulhat, hogy esetleg valami más baja van az ambúliának? Tápanyaghiány vagy ilyesmi?

Külön ezeknek a tövéhez nem tettem tápgolyót, de van olyan, amelyik közel van egy crytohoz, aminél van tápgolyó, és az is ugyanúgy kopaszodik. Ebből gondolom, hogy a kevesebb fény lehet a ludas.

2015. febr. 14. 19:58
 15/31 anonim ***** válasza:

Én profitoval tápozom, a nagyon árnyékba lévő levelek azok lehetnek barnák, főleg a metszésnél kell figyelni, hogy a metszetlen rész a fénycső alatt legyen, különben barnul.


Indával is szaporodik, nem csak bokrosodik, ha teszel tápgolyót akkor szebb lesz, gyorsabban növekszik.

2015. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Ígértem fotót, ez a mai állapot: [link]


Ez volt a csütörtökön: [link]


A HM, a vizicsillag és a kicsi bokros is nől, a bokrost még be kell azonosítani majd, a kardfű nem marad meg valószínű.

2015. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Kocuska ***** válasza:
húú, tudom hogy nem nagyon kéne "felesleges" válaszokat írnom de ez gyönyörű mint mindig Joci ;)
2015. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem egy gyönyörűség, de egyelőre ennyire futotta, majd még lehet átrendezem. 3 nap után kb ez a legelfogadhatóbb kinézet :D

[link]


Voltam üzletben is, ott ami tetszett, az talán ez volt, a nevében nem vagyok teljesen biztos, de eléggé hasonlított:

[link]

ettől picit hosszabbak voltak a levelei, eleocharis parvula, de mondom, a nevében nem vagyok egyáltalán biztos, a boltban nem ez rémlett. Ebből gondoltam volna pár csomót a kövek mögé.


A világítás még nincs kész, egyelőre egy íróasztali lámpa van fölötte. A fotón pedig a fehéregyensúly egy katasztófa, de csak telefonnal tudtam fényképezni. 1 vagy 2 db 14 W-os izzó megy majd fölé abból, amit már linkeltem. Valószínű kettő.


Bal oldalra a szűrő elé egy cryptot gondoltam, valamilyen kisebb méretűt. Jobb oldalra a kövek elé pedig egy kisebb anubiast, de félek annak sok lenne a fény. A boltban láttam anubias bonsait, bár elég nyomi formájúak voltak a levelei, az nem annyira tetszett. Van esetleg ötletetek arra, hogy a többi részre mit ültessek? Ami elfedné a talajt, de nem túl igényes. CO2 rendszerhez nem sok kedvem van, csak legvégső esetben szórakoznék azzal is, inkább valamilyen könnyebben tartható növényeket szeretnék. Van táptalaj is, csak még nem raktam be a sima talaj alá, örülök, hogy egyáltalán most kinéz valahogy.


Köszi szépen!


B.Joci, szerintem is nagyon szépek az akváriumaid :)

2015. febr. 17. 13:21
 19/31 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam egyébként ebben a félig vízes-félig száraz dologban, de a szűrő magassága miatt nem sikerült megoldani. A másik verzió az lett volna, hogy nagyon magas talajt építek, és az üvegen is túllógnának a kövek, de az nem nézett jól ki sajnos. Szóval marad teljesen vízalatti.
2015. febr. 17. 13:39
 20/31 A kérdező kommentje:
A parvula miniről van esetleg tapasztalatotok? Úgy olvasom, hogy közepes körülények között is elvan. Az esetleg nem lenne bele jó?
2015. febr. 17. 14:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!