Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2006-os szűrő mekkora...

Eheim 2006-os szűrő mekkora akváriumhoz jó?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ilyen szűrőt, de nem tudom, mit kezdjek vele.

Mekkora és milyen típusú akváriumhoz ajánlanátok biztonsággal?

Van itthon egy üres kb 30 literes akvárium. Abba esetleg jó lenne?

Van még sok-sok fekete agyagos talajom is, abból építenék bele dombokat esetleg. Plusz kövek. Milyen élőlényeket lehetne belerakni?



#akvárium #szűrő #Eheim 2006
2015. febr. 13. 11:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Aranyos elképzelés, szerintem jól fog kinézni.

Igazából ezek a fűfélék érzékenyek mind, a metszés utáni regenerálódás mindig kérdéses, nálunk nincsenek a boltban növénynevek, nem tudják soha, sokszor hozok valamit utána derül ki, hogy micsoda. Kb fél évente veszek valamilyen növényt, vannak sikertörténetek példa a H.M: [link] mostanra van több liter, már tudom, hogy fekszik neki a tápozásom, vizem.

Nincs tapasztalatom a parvulával, elvileg sok kisebb növénynek elég a carbo, mindig a metszés ami eldönti mizu, sokszor a metszés utáni regenerálódáshoz elférne a co2.

2015. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Ha esetleg valaki olvassa még, akkor így néz ki:

[link]


Ma töltöttem fel, ültettem be növényekkel.

2015. febr. 25. 18:09
 23/31 anonim ***** válasza:
Váá ütős kis akva lett, szépen összeraktad.
2015. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Azóta az elülső kis kő mögötti crytocorynéből leszedtem 2 kisebb hajtást, és a kő elé ültettem, így mutatósabb.

Ha az anubiasnák sok lenne a fény ott középen, akkor majd lehet átrakom a jobb hátsó sarokba, az visznylag árnyékosabb terület, úgy vettem észre.

CO2 rendszert nem üzemeltem be, csak liqui carbot adagolok, kíváncsi leszek, vajon így is fog-e gyepet alkotni. Fény az van neki bőséggel. Végül egy 20 W-os kompakt energiatakarékos izzó került fölé, kb 2 centire a vízfelszíntől. Egyelőre csak oda van lógatva, majd ha szerzek szép lámpatestet, fényvetőt, akkor valószínűleg fentebb emelem majd. Szemre így tűnik most jónak a fényerő. Easy carbót sajnos nem leltem 1 boltban sem, mindenhol a happy carbót forgalmazták, arról pedig itt nem sok jó véleményt hallottam, így lett a neptunos liqui carbó.

Ahogy olvasgattam a fórumokat az easy carbónál is a gyári ajánlás feletti mennyiséget szoktak adni dúsabb növényekhez, úgyhogy én is kb 1,5x annyit nyomok bele egyelőre. Erre 1 ml van írva 50 literhez, ezért belenyomtam 1 millit ebbe a bruttó 30 literes akváriumba. Ha a szükség úgy hozza, tudok akár naponta 2x is nyomni bele, ha esetleg úgy több értelme van.


Még annyi, hogy sok ilyen kis növényes akvárium leírását elolvastam, és sok helyen külső szűrővel szerelték fel ezeket is. Gondolom nem ok nélkül. Vajon ez a pici eheim is be fog válni, vagy kevés lehet?

2015. febr. 27. 13:55
 25/31 A kérdező kommentje:

Esetleg egy fluval 103-as típusú külső szűrőt tudnék beállítani neki. A vödre bő 1,5 literes, és elvileg 390 l/h-ás áramlása van. Elég régi darab, nem túl erős. Konkrétan csak akkor tudja forgatni a vizet, ha ő maga is egy szintben van az akváriummal és egy másik vödörben ő maga vízben áll :D

De így szűrőméretre, teljesítményre pont ideális lenne szerintem, csak nem igazán tudom elhelyezni.

2015. febr. 27. 14:04
 26/31 anonim ***** válasza:

Növényes akváriumoknál több összetevős a dolog, hogy miért kell brutális szűrés.


1 az ammónia bekerülve a vízbe kis koncentrációban is algásodást okoz, az erős világítás miatt. Ha halakat, gerincteleneket tesznek, elkerülhetetlen az ammónia, ezért erős biológiai szűrés kell, még nano halaknál is.


2 lebegő szennyeződés, az erős világítás miatt nagyon látszik, a növényesbe meg sűrűn kell matatni a metszés miatt, így felkeveredik, erős szűrés kell, hogy minél előbb tisztuljon a víz.


3 a fák szinte mindig penészednek valamilyen szinten az elején, ez egy nyálkát húzhat mindenre, lekotorják a zselatin szerű anyagot példa az üvegről, egy belső szűrőt azonban ez nagyon eltömít.


4 a gázok, stabil, hosszú távon egyenletes flow kell, ezt csak külső szűrővel lehet elérni.


5 a szűrőtöltet, mostanában divat a puringen, kicsi szűrőt fojtaná, elő szűrés kell neki, a szerves molekulákat köti csak, vagyis mindent ami a mullból, fákból, kövekből kioldódva színezné a vizet, persze ezek már így nem bomlanak tovább. kevesebb az ammónia és kevesebb a nitrát.


Lányomnak lett összerakva egy növényes, a szűrőbe volt purinigen, nem kamu amiket írnak róla, olyan mintha nem lenne üveg, tisztább, átlátszóbb lesz a víz mint ami a csapból kifolyik, közbe megunta a macerát, eladtuk komplett az akváriumot.


Nálad fentiből több dolog nem fenyeget, egy van, vagyis szokott lenni, a zöld alga, zöld fonal alga, az erős világításra gerjed.


Én szoktam tenni erős fény alá javait, 2-3 nap és tiszta zöld alga, utána beteszem a red cherryknek, szeretik le enni róla.


Tehát ha zöld alga lesz, arra jó a garnéla, más algafajra az amano. Persze ilyenkor ott a dilemma, ha teszel garnélát lesz ammónia, arra meg már erősebb szűrés kellene.


Sokan operálnak ammóniummal, azaz savas kémhatásba tolják a vizet, ott az ammónia ammónium, kevésbé vonzza az algákat mivel felveszik a növények.


Más lap lesz a tápozás, első körben el kell érni, hogy ne legyen a vízben sem nitrát, sem foszfát, vegyék fel a növények, erre jó segítség a carbo, utána meg annyi macrot, microt beadni, hogy ne legyen alga, de nőjön a gyep.


Végül is a növényes akvarisztika legnehezebb ágát választottad, az iwagumitól nehezebb nincs, túl lassú a növények növekedése ahhoz, hogy algával egyáltalán ne keljen számolni.


Láttam több helyen macro táprudat, én azzal tápoznám csak a talajból, teljes komplex npk+micro a green aqua kínálatába van sok fajta.


Van házi is, annak kertészeti rúd az alapja, használtam, brutális, neked lehet erős lenne, én este nyomtam bele a talajba, lámpaoltás előtt, másnap később kapcsoltam lámpát, így addigra átment az ammónia a szűrésen, nem okozott algásodást, annyi a kertészeti rúd hátránya, hogy nem csak nitrát hanem karmabid is van benne, erős biológiai szűrés kell, a karbamid ammóniára bomlik.

2015. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm szépen a választ! :)

Bocsi, kicsit hosszú lesz a komment, nem muszáj végigolvasnod, ha nem akarod :D


Táptalajt végül tropicasat kapott, pont 30 literre volt való egy csomaggal, azt szórtam bele, ilyen kis mennyiségben nem is volt drága, na meg csupa jókat írtak róla. A helyi boltban vettem mikró és makró tápot. Mindkettő "házi gyártmány" ahogy nézem. Szép növényes akváriumaik vannak, az eladók az elmondásuk szerint ezzel tápoznak ott is, majd meglátjuk milyen lesz. Egyelőre előírás szerint adom, a carbót pedig nettó víztömegre számolva majdnem duplán. Algásodás egyelőre szubminimális, csak a köveken van egy nagyon pici barna porszerű, de azt minden nap lefogkefézem.

A parvula mini elkezdett hozni pici friss hajtásokat, meg a gyökere is kezd megindulgatni. Kíváncsi leszek, mert tudom, hogy pár hétig még úgyis a saját raktáraiból növekszik, kérdés hosszabb távon megtelepszik-e. Mindenesetre én nagyon drukkolok neki :D

Hátulra ültettem be pár szál kocsány nélküli ambúliát tulajdonképpen a tanácsodra, hogy legyen bent gyorsabb növekedésű növény is. Egyébként a sima parvula - a nagy - papírjára az volt írva, hogy gyorsan növekedő (5-ből 4-es), hát majd meglátjuk :D Ezért bízom egyébként a mini parvulában is, hogy csak nem lehet sokkal másabb, mint a nagy, amit elég igénytelen növénynek írnak. Az anubiasnak 1-2 levele elkezdett betegeskedni (az egyik lehet megtörhetett, a másikat nem tudom), ezért inkább kivettem, és átraktam egy másik társas akváriumba, ahol az anubiasok nagyon jól érzik magukat, remélem ott magához tér.


Állatok egyelőre nem lesznek, bár gondolom jó lenne a nitrát a növényeknek. Nem tudom, hogy a makró táp tartalmaz-e nitrátot, majd holnap megkérdezem. Csak ugye ha raknék állatokat, akkor valószínű visszább kell vennem a carbót, egyelőre viszont inkább a növényeket akarom megtartani, a halak, garnélák ráérnek. A külső szűrő egyelőre függőben van, ha szükség lesz rá, beüzemelem, úgys van egy szép üveg szívóágam, nyomót pedig lehet csinálni ásványvizes flakonból is, ahogy néztem. Csak egyelőre nem akarok azzal is mókolni feleslegesen, ha esetleg nem maradna meg a gyep.

2015. márc. 2. 15:00
 28/31 A kérdező kommentje:

Na meg még most annyi fejlemény van, hogyha minden jól megy, holnap lehet fel tudják tölteni a szén-dioxid palackomat is.

Ha ezt tényleg így lesz, akkor nem lesz megállás ;)

2015. márc. 2. 16:11
 29/31 anonim ***** válasza:

A házi táp valószínű a G.A DIY porokból van, a micro lehet fitohormos micro max törzsoldat, mindenki ezt használja, más nagyon nincs is.


A porok ilyenek: [link]


Full lágy vízhez, R.O vizhez kellenek még a mezo elemek, azokat külön lehet kapni kalcium, magnézium: [link]


Elvileg a porokból kikeverhető kálium túlsúlyos, fele nitrát, dupla kálium, ötöd foszforos táp minden macrot, és több micro összetevőt is fedez.


A gyári G.A macro 100gramm hatóanyagot tartalmaz.

A por kaliumsulfatban 50%köröli a kálium, az egész 600 grammos poros készletből kijöhet 3-6 liter táp is amihez nitrát tesztel megadnak egy napi dózist, amit a keverős emberke mért az akváriumban.

KB a 6 literes törzsoldatot, folyékony tápot kell hasonlóképpen adni mint a G.A macrot, azaz napi 1ml/20 liter.

Figyelni kell a növényeket, majd többet vagy kevesebbet adni.

2015. márc. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Beszéltem egy helyi akvaristával, ő magának szokta keverni porból. Én egyelőre maradok a boltinál, majd ha beletanulok, akkor váltok majd. Nitrátot tartalmaz, megkérdeztem.

A CO2 palackot is sikerült elintézni, hogy feltöltsék, holnapra lesz kész, ha minden igaz. Algám még mindig nincs semmi látványos, a köveken ma pl semmi sem képződött. Őszintén szólva nem tudom, hogy ennek örüljek vagy sem :D Gyanús ez így nekem, de majd meglátjuk.

2015. márc. 3. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!