Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik napszakba erdemes...

Spencer26 kérdése:

Melyik napszakba erdemes horgaszni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az szeretnem kerdezni ,hogy melyik napszakba erdemes ,horgaszni ,hogy (fogjak is valamit )jarjanak a halak .Alovizu to-rol van szo ,szoval Reggel vagy este lehet leginkabb fogni ?



#horgászat #este #Halak .reggel
2016. jún. 25. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hajnalban 5-6 körül.Akkor a legaktívabbak a halak.

2016. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ma probaltam es sajna hezza se uttek a csalihoz hajnalban :(
2016. jún. 25. 15:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mennyivel jobb lett vóna, ha hezza uttek vóna. :-))


Egyébként valóban hajnalban próbálkozz, vagy délután 4 óra tájban. Finomítsd a szereléket, amennyire csak lehet, mert ilyenkor étvágytalanok, és óvatosak a halak.

2016. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aza baj ,hogy mind kicsike halak jonnek ki amiket semmire se lhet hasznalni ,10-bol 2 ha 5 centinel nagyobb ez is nagy baj es ettol elmegy a kedvem :( .Probaltam nagyobb horgot tenni de arra is mind a kicsikek mennek ,s egy nagyobb se .Ahogy vettem ki a szavadbol nyaron nem igazan mennek a halak ,mit ajanlassz osszel vagy tavasszal ?vagy talan esos idobe mikor huvos van ? megkoszonnem ha valami otletet adnal illetve adnatok ezzel kapcsolatba .
2016. jún. 27. 19:13
 5/12 anonim ***** válasza:

Nyáron is esznek a halak, de inkább este. 22 óra után egészen hajnal 5 óráig próbálkozhatsz jóeséllyel.


Ha nem fogsz semmit, a te hibád. Próbálj vékoynabb damillal, kisebb horoggal pecázni. Lényeg a finomszerelék, na meg persze a csali.

2016. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nyáron nem mennek a halak. Azt mondtam, hogy nagy melegben étvágytalanok, és óvatosak. Ilyenkor meg kell keresni (jellemzően az "árok" szélén) és csalit/módszert váltva bírni őket kapásra. De véleményem szerint a legjobb a finomra hangolt feltolós szerelék, és a sima kötözött kukorica.
2016. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
En kukaccal szoktam halaszni ,arra lehet nem mennek jol ,meg kell probaljam kukoricaval ,Fott vagy nyers ?Lehet ,hogy a kerdes hulyen hangzik.Mikor akartam venni kukoricat nem volt :( kissebb horogra mentek a halak csak a kicsikek ,nagyobb nemigen :( Gondolom ,hohyha van kicsike kell legyen benne nagy hal is .
2016. jún. 28. 15:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyebkent a nagyobb ,horogra is pont ugy raakadtak a kicsike halak, s nagy egy se :(
2016. jún. 28. 15:24
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Igen, a kezdő horgász tipikus tévedése. Azt hiszi a kis horogra kis hal megy, a nagyra meg nagy. Frászt. A hal nem a horogra megy, hanem a csalira. A giliszta univerzális csali, a tipikus növényevőkön kívül minden hal étlapján szerepel. Emellett lágy, így könnyen lecsipkedik az apróhalak, mielőtt valami horogérett példány megtalálja.

A kötözött kukorica nyers, száraz kukorica. Ki kell fúrni, és vékony cérnával úgy rákötni a horogra, hogy attól 3-4 cm-re lógjon.

2016. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csonti és giliszta unvierzális. Megy rá nagy és kicsi ha lis. A damil mérete nem azon múlik, hogy mekkora hal megy rá. Azon az múlik, hogy egyáltalán megy-e rá hal. Vastag damilnál kevesebb lesz a kapásod. Ez igaz a horog méretére is.


Kukoricából nagy sokfajta létezik... Bemész egy horgászboltba és ottvan... Mézes, pálinkás, kagylós... Kis duncos üvegbe vannak.

2016. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!