Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tud-e nekem valaki abban...

Gracz kérdése:

Tud-e nekem valaki abban segíteni, hogy mitől lehet magas a Nitrit tartalma az akváriumomnak. Már többféle modszert próbáltam ennek csökkentésére de sajnos ezek mindíg csak ideig- óráig voltak tartósak?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Reduktív körülmények ill. elégtelen oxidáció miatt lehet magas, ha sok a bomló állati ürülék ill. fehérje.
2017. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Meg is mérted ? Érdekes mert nitrit csak a biológiai szűrés első fázisában keletkezik ammóniából. Nem nitrátra gondolsz? Azt vizcserével tudod mérsékelni. A nitritet jobb biológiai szűréssel. Milyen módszert próbáltál a csökkentésére ? Milyen a szűrőd? Mennyi halad van? Mekkora az akvárium?
2017. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen nitrit-re gondoltam.( 2 mg/l)

300 literes akvárium, kb 25 db kis és közepes testű hallal, és egy Eheim Professional 2- es külső szűrővel (1050 l/h)

2017. febr. 14. 22:46
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
Ez majdnem olyan jelenség mint amikor egy új akvárium indításánál félúton járunk, megtörtént az ammónia lebontása nitritté de még nem állnak rendelkezésre a nitrátbontó bacik kellő mennyiségben és ezért emelkedik nitritszint. Ha nem most indítottad az akváriumot akkor akkor valamivel nagyon lenulláztad a szűrőbacikat mert a szűrőd amúgy alkalmas lenne kellő mennyiségű baci megtelepedésére és azért magában a talajban is jelentős mértékben lehetne ha csak valamilyen lötyivel ki nem nyírtad. Minden esetre a részleges vízcsere a nitritszintet is csökkenti ezért tanácsos most egy darabig sűrűbben csinálni, kb 2 hetet mondanék mire a nitritbontó bacik már hatékonyan bontani tudnak addig óvatos etetés és gyakoribb részleges vízcserék és persze ellenőrző mérések. Jó volna egy részletes leírás a karbantartási szokásaidról és a használt vegyszerekről mert valószínűleg valahol itt csúszott el a dolog. Biztonsági okból érdemes esetleg nitrátkötő anyagokat pl Szat gyantát tartani ilyen esetekre, vagy be kell rendezkedni a gyakoribb vízcserékhez.
2017. febr. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért szeretem ezt a hobbit, mert mindig lehet újat tanulni.


Ezért tisztelettel, és olthatatlan tudásszomjjal kérdezném a lepontozótól, hogy ugyan mitől lehet magas a nitrit, ha nem a szar szűréstől?

Biztos nagyon sok oka lehet még, kíváncsian várom a listát! :D


" szűrőd amúgy alkalmas lenne kellő mennyiségű baci megtelepedésére"


Sok más ok mellett (friss akvárium, baktériumok lenullázása, stb) még ezt se lehet kizárni, miután a "kis és közepes" méret szubjektív, közel sem biztos, hogy mindenki számára ugyanazt jelenti.



De a végeredmény ugyanaz.

A nitritet nitrifikáló baktériumok bontják le.

Ha sok a nitrit, kevés a baktérium.

Ha kevés a baktérium, szar a szűrés.


De természetesen a listát azért még türelmetlenül várom! :)

2017. febr. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem én pontoztalak le. Én is a szűrőre gyanakodtam volna de én amikor válaszoltam már tudtam, hogy milyen szűrője van, te még nem tudhattad. Aki lepontozott bizonyára megindokolja majd.
2017. febr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

mióta megy az akvárium? hogy cserélsz vizet? gyógyszert (metilénkék, malachitzöld) nem használtál mostanság?

és a halak leírása elég dilettánsra sikeredett, pontos fajt légyszi :D

2017. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
nem csak lepontoztak kolléga de jelentettek is :DDD valami neokgb-s kis köcsög :D
2017. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző, ja ja, hát nem mindenkinek haladja meg az iq-ja a bonobói csimpánzét, a primitívektől meg ennyi telik.


Csak nem tudom, mi lehetett a jelentés oka... Trágárság? Mert a szar szót utána is használtam... ennyit a következetességről.


"Én is a szűrőre gyanakodtam volna"


Félreértés elkerülése végett, én nem a szűrőre gyanakodtam, és nem a szűrőre mondtam, hogy szar!


Hanem a szűrésre!


És ezt most is tartom, mivel nagyjából cáfolhatatlan.


Lehet valakinek a világ legjobb, túlméretezett szűrője is, az csak egy lehetőség (alapfeltétel) a jó szűrésre, lakhely a szűrést végző baktériumoknak, amikkel ha valami baj van, akkor szar lesz a biológiai szűrés, bármilyen technikai háttérrel.

(Igen, direkt használom ezt a szót! :))

2017. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nekem nem kell magyarázkodnod én egyet értek veled, nagyjából én is ezt mondtam csak más irányból közelítettem meg ugyanazt a problémát. Én sem értem miért kellett jelenteni és azt sem, hogy miért vették ki a választ, ennyi erővel minden harmadik választ törölhetnék, többek között az enyémet is mert nem a kérdésre válaszoltam hanem neked. A kollégát is valaki mindig lenullázza mindegy mit ír, úgy tűnik vannak akik így élik ki magukat. Az véleményem, hogy ne rágódj rajta, nem éri meg.
2017. febr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!