Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magas foszfát szint önmagában...

Skid05 kérdése:

Magas foszfát szint önmagában mit okozhat és miként orvosolható?

Figyelt kérdés
Avagy mitől csúszhat el a nitrát és a foszfát drasztikusan?
2018. ápr. 16. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
cserélj több vizet. amiatt nő meg ,azzal orvosolható.
2018. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Élővízben a foszfát többnyire műtrágya beoldódás miatt magas ill. sok szerves hulladéktól. Akváriumban sok nitrát a fehérje bomlás végterméke, ha nem elegendő a nitrátot felszívó növényzet, tehát túlnépesítettség van.
2018. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A nitrátom mérhetetlenül alacsony, a foszfát mérhetetlenül magas. Ahogy a #2-es írta mindegyik a bomlástermékekre vezethető vissza, a növénytápsókban is arányosan vannak, a nitrátból sokkal több kell, mégis annak az értéke 0. Van-e élettani hatása a halakra nézve? Poralgám van az üvegen, pusztán a foszfát is elég lehet neki nitráttöbblet nélkül?
2018. ápr. 16. 22:33
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Igen, sajnos káros lehet a halakra nézve is a túl magas foszfátszint, fakóbb szín, lassú növekedés, törpe növés, rövid életkor, vagyis idő előtti elhullás. Figyelj az etetésnél, hogy csak annyit kapjanak amennyi azonnal elfogy, a rothadó kaja nagyon tolja a foszfátot, ebből adódóan a talajporszívózást is rendszeresen kell csinálni, a heti 30% vízcsere mellett még esetleg a gyorsan növő növények is sokat segíthetnek. Léteznek foszfáteltávolító szűrőanyagok is de egyenlőre szerintem próbáld meg a fentiekkel orvosolni. Az algára nem tudok mit mondani alacsony és magas foszfátszint mellett is találkoztam már poralgával, nekem a növényesítés és a jó szűrés jött be legjobb algairtóként.
2018. ápr. 17. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Porszívózni nem tudok, rengeteg a növény, csak a talaj 5-10% van szabadon emiatt, a szűrő névlegesen 8szor forgat. Fagyasztottat használok, meg tetra harcsatápot, relatíve gyorsan elfogy, persze van ami a növényzet közé hullik, azt a csigák oldják meg. Nagyobb akiknál úgy tudtam opció a nitrát bemérésével kitolni a vízcserék közti időt, ezért lepődtem meg, mikor rámértem a foszfátra és kiderült, hogy szerintem közel arányos bevitel mellett messze nem fogynak párhuzamosan. Nyilván visszatérek a vízcserékhez, de ettől még az aránytalanság oka tisztázatlan. Van-e esetleg ami akadályozza a foszfát felvételét? Lehetnek a gyorsan növő növények is a dolog mögött?
2018. ápr. 17. 11:20
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Én dús talajtakaró növényzet mellett a szűrőt szoktam "porszívózásra" használni, mégpedig úgy, hogy jól felkavartam a vizet a növényzet fölött és óvatosan átütögettem többször az egészet egy műanyag légycsapóval ( jobb híján :D). Igaz, hogy fél óráig semmit nem lehet látni az akváriumban de ha jó a szűrőd akkor hamar kiszedi rittyót, még mindig jobb mint hagyni rohadni mindent a növényzet alatt. Rendszeres porolás és felkavarás mellett már nem annyira durva a látvány. A talajporszívó tölcsérével is megpróbálhatod óvatosan kiszippantani a növényzet alól a koszt ha drasztikusnak ítéled az előbbi módszert. Mikró elemekre is szükségük van a növényeknek, a magnéziumnak van a legtöbb szerepe a foszfát felvételében. Azt én nem tudom megmondani, hogy miből mennyit igényelnek egyes növények de ha megkeresed B Jocit ő biztosan többet tud erről mondani, szívesen segít az biztos.
2018. ápr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Valójában nem a klasszikus gyepről/moháról van szó, hanem stem növények elég sűrűn egészen a felszínig, fényem a kialakítás miatt nincs ha bele akarok nyúlni, vakon matatok. Egyébként nem sok a szutyok, bár régi a talaj, egy belső is besegít az áramlásba.

Hát ja az elemek kölcsönhatása nem egyszerű történet. Én a Ca-Mg-Fe háromszögben látom a forrást vagy 1-2 felolvadt aquaplantban, amit a harcsák kitúrtak. Köszönöm mindenesetre.

2018. ápr. 18. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!