Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 98 l ives akvariumba hogy és...

98 l ives akvariumba hogy és mit? Bővebben lenn!

Figyelt kérdés
98 literes akvariumot fogok venni. Először is úgy számoltam hogy 14 liter 2-3 mm kavicsot vennék bele, ez kb hány kiló? Esetleg tudtok Budapesten olyan helyet ahol olcsón hozzá lehet jutni?! Aztán másik fontos dolog hogy kb hány kilót nyom az akvárium? (Berendezve feltöltve).“Aljnövényzetnek” mit tudtok ajánlani , olyan növényt keresek ami nem nő magasra és nem szaporodik túl gyorsan! Vitorlás halat terveztem bele max kettőt! Olvastam már hogy minél nagyobban kell őket tartani de olyat is olvastam hogy 100 l be 6 darabot is bele lehet rakni! Ha nem is ilyen halat több fajtát tennék bele, milyen párosításokat lehetne csinálni? És még pár hal amit kinéztem: ibolyalazac, többféle átlátszó hal ezeknek nem tudom a pontos nevét és harcsa capa? Ilyeneket telepíthetnék be?

2019. febr. 1. 09:13
 1/5 Bamboocha466 ***** válasza:
100%

14 liter kavics= ca 18 kg

Az akvarium mindennel összesen ca 130 kg- ot fog nyomni


Aljnövényzet kivälasztäsakor fontos szempont, hogy milyen a szüresed, a fenyed, a viz kemenysege, lesz- e co2?


A halak igenyeinel a legjobb hogyha a diszhal.info leirtak szerint jarsz el. Vitorlas halaknak nagyobb hely kell, es legalabb 3 darab. Välassz mäs ällatokat!


Ibolya lazacbak kicsit lägyabb viz kell, mekkora a csapviz keménysége?

2019. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vitorlásnak.250 liter a minimum gondolom nem szeretnéd kínozni őket. Cápa harcsa 4000-5000 litertől tartható. Szóval halott ötlet.
2019. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben akkor más halakat választok! A víz keménységet nem tudom :/ de köszönöm a segítséget!!!
2019. febr. 1. 16:18
 4/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Mindenképpen dolgozz még a tervezési fázison.

„még pár hal amit kinéztem” adja magát a kérdés, hogy mi alapján?

„többféle átlátszó hal ezeknek nem tudom a pontos nevét” ez pl igen rosszul hangzik.

A vízkeménység alap, ennek ismerete nélkül egyetlen élőlényt se rakj vízbe. Pár száz forintos neptun/panzi teszttel mérd be a kH-t, GH-t, BP-n kemény a víz, a hálózat korától függően eltérő mértékben, a szolgáltató is megad egy értéket, de a lényeg, hogy nálad mennyi.

2019. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget! Nem tudtam a pontos nevèt a halaknak reménykedtem benne hogy valaki tudja majd. Mostanában nem volt időm eljutni a boltba ezért megnézni sem tudtam. Természetesen utána néztem az összes halnak!
2019. febr. 2. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!