Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állat lehetett?

Milyen állat lehetett?

Figyelt kérdés
Vasárnap valamilyen állat végzett a tyúkjaimmal,de nem akárhogy.Tudni kell,hogy a csirkéknek van saját ketrecük és kifutójuk.A ketrec/ól fedett,de a kifutó mivel nagy ezért nincsen teteje.Vasárnap szokás szerint mentem etetni őket és megdöbbentem,mert a teljesen egészséges tyúkok meghaltak.Az ól tiszta toll volt,de nem volt nagy balhé mivel sehol egy vércsepp,kaparás.7 tyúkot ölt meg az állat és 2 maradt életben.A halott állatoknak vagy a fejük volt lerágva vagy a nyakukon volt szívás nyom.Nyomok egyáltalán nem voltak sehol.Hajnalban történt az eset mivel este még minden rendben volt velük.A ragadozó semmilyen másik részüket nem ette meg csak a vérüket szívta ki és 2nek a feje tűnt el.Viszont eltűnt valahogy 2 db is.A nyomait sehol se találtam meg.Sehol nem volt arra utaló nyom a homokban,hogy ott a tyúkot valami végig húzta volna.A szomszédban van egy elhagyatott disznónak való ól ahol szivacs darabok vannak.Én nyestre gyanakszom mivel a szomszédok is ezt mondták.Kb 1 éve pont ilyen eset történt tőlem egy 30 méterrel odébb egy másik emberrel is.Ott viszont nappal végeztek az állatokkal.Az létezik,hogy a nyest képes nyomtalanul elhúzni 2 csirkét?Hogyan volt képes ilyen rövid idő alatt megölni ennyi állatot?Tudni kell,hogy a tyúkok az ülőkén alszanak mindig és simán elmenekülhettek volna,de mégis hamar végeztek velük.A túlélő csirkéket elvittem a papámhoz,hogy biztonságban legyenek.Ha ezt nem csináltam volna meg akkor már ők is halottak lennének?

2023. ápr. 10. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyest.
2023. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Patkány.
2023. ápr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyest lesz az elkövető.
2023. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nyest, annak "szokása" hogy ha beszabadul valahova akkor a lehető legtöbb állattal végez. A két "túlélő" csak azért úszta meg mert valami megzavarta a nyestet. Ha lett volna ideje és nem zavarják meg akkor azokkal is végez. Erős állkapcsa van, tűhegyes fogakkal, egyből a baromfi nyakát kapja el és pillanatok alatt végez vele különösebb harc nélkül.
2023. ápr. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem elég simán pótolnod az állományt. Okos állat, vissza fog jönni. Ha este mozogsz kicsit arrafelé akkor egy ideig távol tarthatod, de nem lehetsz fenn minden éjszaka.

Zárd le az ólba történő összes bejutási pontot deszkával és tyúkhálóval, máshogy nem fogod távol tartani

A kutya nem segít, megvárja amíg az elalszik, vagy simán csak olyan magasságban mozog ahol a kutya nem tudja elérni. Volt olyan eset ahol a nyest a tornácon alvó kutya mellől dézsmálta annak a kint hagyott tápját, amíg a derék vadászkutya húzta a lóbőrt.

A nyestriasztó sz.rt sem ér, 30 cm-re elkerüli de akkor majd bemegy mellette, s láttam már olyan példát hogy a nyest a nyestriasztó kábelét rágta meg 😂

2023. ápr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

#2:

A baromságaidat tartsd már meg magadnak!

2023. ápr. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Nyest. Nálunk is az vitt el 2 tyúkot, egyiket az ólban, másikat nappal kapta el a kifutóban... Mi nem kockáztattuk, inkább elvittük egy ismerőshöz a maradékot, mielőtt kinyírja az összeset... A tojásokat is megette.
2023. ápr. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Maga az ól az fedett.Tyúkhálóval és palával.A külső kifutót mivel eléggé nagy nem hálóztuk be csak az oldalát.A tojásokat nálunk is megette miután megdézsmálta az állományt.
2023. ápr. 11. 08:40
 9/11 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem is nyest.
2023. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nyest lehet, de hogy a két hiányzó tyúkot miképpen vitte el a kerítésen keresztül, azt nem értem.
2023. ápr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!