Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állat lehetett?

Milyen állat lehetett?

Figyelt kérdés
Vasárnap valamilyen állat végzett a tyúkjaimmal,de nem akárhogy.Tudni kell,hogy a csirkéknek van saját ketrecük és kifutójuk.A ketrec/ól fedett,de a kifutó mivel nagy ezért nincsen teteje.Vasárnap szokás szerint mentem etetni őket és megdöbbentem,mert a teljesen egészséges tyúkok meghaltak.Az ól tiszta toll volt,de nem volt nagy balhé mivel sehol egy vércsepp,kaparás.7 tyúkot ölt meg az állat és 2 maradt életben.A halott állatoknak vagy a fejük volt lerágva vagy a nyakukon volt szívás nyom.Nyomok egyáltalán nem voltak sehol.Hajnalban történt az eset mivel este még minden rendben volt velük.A ragadozó semmilyen másik részüket nem ette meg csak a vérüket szívta ki és 2nek a feje tűnt el.Viszont eltűnt valahogy 2 db is.A nyomait sehol se találtam meg.Sehol nem volt arra utaló nyom a homokban,hogy ott a tyúkot valami végig húzta volna.A szomszédban van egy elhagyatott disznónak való ól ahol szivacs darabok vannak.Én nyestre gyanakszom mivel a szomszédok is ezt mondták.Kb 1 éve pont ilyen eset történt tőlem egy 30 méterrel odébb egy másik emberrel is.Ott viszont nappal végeztek az állatokkal.Az létezik,hogy a nyest képes nyomtalanul elhúzni 2 csirkét?Hogyan volt képes ilyen rövid idő alatt megölni ennyi állatot?Tudni kell,hogy a tyúkok az ülőkén alszanak mindig és simán elmenekülhettek volna,de mégis hamar végeztek velük.A túlélő csirkéket elvittem a papámhoz,hogy biztonságban legyenek.Ha ezt nem csináltam volna meg akkor már ők is halottak lennének?

2023. ápr. 10. 23:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#8 nem elég ha csak hellyel-közzel zárt, a nyest átpréseli magát egy 5 cm-s résen is. Simán bemászik a tető és a pala közötti résen is. Teljesen le kell zárni minden rést ahol potenciálisan be tud jutni.
2023. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!