Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Pulyka vágáshoz hasznos tanácsok?

Pulyka vágáshoz hasznos tanácsok?

Figyelt kérdés
Életemben először most fogok pulykát vágni, szívesen vennék olyanoktól tanácsot akik már csináltak ilyet
2023. máj. 13. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Én ugyan nem csináltam, de faluhelyen egy zsákba húzzák a jószágot, majd kihúzzák a zsákból a fejét és lecsapják baltával.
2023. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Ha gyakorin kell megkérdezned, hogy csináld, inkább bízd olyanra, aki ért hozzá.
2023. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha még sose csináltad akkor, hogy ne legyen szenvedés a vége, vagy a baltás megoldás, de ki kell élezni előtte, mert nem fát hasogatsz vele amit az ék alakja feszít szét, hanem élével kell puha szövetet vágnia. Vagy egy nagyobb éles kés és határozott erős oda-vissza vágás. Akkor gyakorlatilag nincs ideje az agynak feldolgoznia semmit, így nem is kínzod. Mikor a görény, róka stb. elkapja az sokkal több kínzás a baromfinak.

Csak arra figyelj, hogy ne a saját kezedbe vágj bele, ha túl nagy a lendület.

2023. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Youtubeon vannak tutorialok
2023. máj. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kakast már vágtam, pulykát még nem.


Kopasztásánál, szétszedésénél van valami különbség?

80fokos forrázóvíz pulykához is megfelelő?

2023. máj. 13. 18:06
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

"kihúzzák a zsákból a fejét és lecsapják baltával."


És itt követi el a legnagyobb hibát. Ha levágod a fejét a pulykának nem fog kivérezni jól.


Zsákba tedd bele, a zsákon vágj egy lyukat, amivel kihúzod a fejét. A lábat kösd össze szorosan, majd a zsák végét is a lábára. Aztán ülj rá a pulykákra, mert vergődni fog, miközben megölni akarod. Ha bak akkor nehezebb lesz, inkább ketten csináljatok. Ha tojó, akkor egyedül is lehet. Egy késsel szúrj bele a nyakaba kb a fejétől 2cm-re, át is szúrhatod a nyakát, és tartsd benne a kést, néha forgasd meg. 2 perc alatt tökéletes kifog vérezni.


A pulyka nagy jószág, én nem szoktam kopasztani. Nyúzni gyorsabb. A két lábára 1-1 hurkut kötsz és fellógatod valahova. Kb 3 perc alatt egészbe lelehet szedni az egészet. És utána már csak a belsőségeket kell.

2023. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Két éves pulykakakas volt.


A zsákos megoldást végül nem próbáltam ki, egyszerűbbnek éreztem a bal lábbal a lábára, jobb lábbal a szárnyára megoldást.


könnyebben ment mint gondoltam, nem is értem hogy miért paráztam rá ennyire.

A kopasztásán aggódtam igazán de talán gyorsabban is megvolt mint egy sima kakas, mert nem maradtak rajta ilyen apró pihék.

(egyszer vágtam kacsát, na azt soha többet.. Az óriási szívás volt)

2023. máj. 14. 11:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Sokáig vártál a vágással, akkor az már maximum csak kolbásznak jó, de lehet már arra se a legjobb :D. 20 hetes korban érdemes vágni.
2023. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 Sütőben sütöttem 2db extra nagy sütőzacskóban (egyet innen, egyet onnan ráhúzva) 180fokon 4órán át.


kb egy órája lett kész, és isteni finom! Még nagyjából omlósnak is mondható.

2023. máj. 14. 17:34
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 20hetes korban?! :D


Ez 20 hetes korban még kis pulyka volt.. :D Én nem tápozom őket, kukoricán árpán és búzán nőtt fel, egy relatíve nagy helyen vagyis egy igazi kapirgálós pulyka volt.

2023. máj. 14. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!